ЃОКОВИЃ ГО КЛЕКНА НАДАЛ:А тој одлучи да клекне и да ја побара за жена оваа убавица!

Поврзано

- Advertisement -

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се одлучи да ја запроси својата долгогодишна девојка со кој е во врска 14 години, со мала криза во 2014 година кога се шпекулираше дека парот раскинал.

Како што пренесуваат шпанските медиуми, Надал се одлучил јавно да објави дека ќе се венча само после поразот на Австралија Опен од Новак Ѓоковиќ.

Неговата девојка цели 14 години ја чекаше одлуката на Надал да ја запроси, а според медиумите Шпанецот тоа го направил на многу романтичен начин на заедничко патување во мај минатата година кога таа го изговорила судбоносното „ДА“.

Но, Надал чекаше се до поразот од Ѓоковиќ пред неколку денови за да јавно признае дека ќе се одржи и венчавка.

Latest News

Брнабиќ: ЕУ постави опaceн преседан со билатералните прашања кои немаат никаква врска со европските интeграции

Постои опасен преседан кога станува збор за билатералните прашања, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ по вчерашната меѓувладина конференција со...

More Articles Like This