Ѓоковиќ откри кое е детето што му го подари pekeтот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

По спектакуларниот пресврт, Новак Ѓоковиќ го совлада Стефанос Циципас со 3: 2 во сетови и со тоа дојде до својата втора титула на Ролан Гарос.

Тој уште еднаш ја воодушеви јавноста и тоа не само со играта, туку и со потегот што го направи првиот светски рекет по мечот. Имено, во моментите на најголемата возбуда, Ѓоковиќ уште еднаш докажа дека е добар човек. Тој го слушна повикот на едно мало дете од трибините како го повикуваше по натпреварот и му го даде својот победнички рекет со кој дојде до титулата.

Момчето се израдува, плачеше од среќа и скокаше од радост.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This