Ѓорчев: Анкетите кои се веродостојни велат дека има огромна предност за ВМРО-ДПМНЕ

Поврзано

Спасовски се сретна со претставници од Синичане и Урвич со цел peшaвaње на пpoблeмoт со водата за пиење

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, придружуван од министрите за внатрешни работи, Агим Нухиу, за земјоделство,...

(Видео) Силниот ветер однесе покрив од зграда во Делчево

Невреме со силен ветар денес околу 13 часот го зафати Делчево. Ветарот успеа да откорне неколку лимени покриви меѓу...

Пocкапувањето на стpyјата требало да биде дури 25 проценти!

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски ги отфрла обвинувањата за новото 7,4 % зголемување на цената...
- Advertisement -

Ние сме земја во која никој не размислува да инвестира, не така одамна бевме во првите десет земји привлечни за инвестиции, често имаше инвестиции, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа.

Ѓорчев рече дека е многу едноставно да се обнови Македонија, тоа се прави со работа и со програма.

-Заев лаже секој ден, лаже ќе дојдел Гугл и Фејсбук, пет пати го најави клиничкиот центар, а шајка не заковаа. Производството и извозот што го имаме е она од ВМРО-ДПМНЕ, но требаше да се продолжи со тоа. Од ситуација во која ништо не се случува ќе влеземе во нова фаза, рече Ѓорчев.

Анкетите кои се веродостојни велат дека има огромна предност за ВМРО-ДПМНЕ.

-Јас очекувам да биде и поголема, бидејќи има многу неопределени, а тие главно одат кон опозицијата, кон ВМРО-ДПМНЕ. Во анкетите ако се неопределени ги прашуваме и за други прашања како дали сте задоволни од владата, колку сте задоволни и велат не, а на крај за кого ќе гласате велат не знам, објасни Ѓорчев.

Latest News

За време ekcплозијата во Бејрут новинарка имаше интервју: Погледнете што се случи (Видео)

Еkcплозијата што однесе преку стотина животи во Бејрут и беа повредени преку 7.000 лица, беше голем шоk за светската...

Борисов најави повлекување: Не сум Радев да се радувам кога луѓе се тeпaaт на улиците

Подготвен сум да заминам во секое време. И заради мене, не сакам да има тензии на кој било начин. Јас не сум Радев да...

Почина писателката Исидора Бјелица

Писателката Исидора Бјелица почина денеска во Белград на 52-годишна возраст. Бјелица починала во домот на своите родители. Во 2012 година на писателката и беше дијагноситициран...

Денеска е Св. мaченичkа Христина која пocтpaда за Хpиста во третиот век

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 24 јули. Денеска е Св. маченичка Христина. Света Христина по род беше од градот Тир и беше ќерка...

И денес продолжува периодот на нecтабилно време со вpнежи од дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд...

More Articles Like This