ЃОРЧЕВ: Победникот е познат, но потребни се 63 пратеници за да се сочува стабилна и унитарна Македонија

Поврзано

Апасиев не планира да влегува во коалиција со Заев

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев на прес-конференција обвини за изборна кражба и најави кривични пријави против членовите на ДИК...

Грчева разочарана од народот: Народов без око да му трепне си ги избра истите kpиминалци, нека ви е со среќа тoнeњето

Солза Грчева од Глас за Македонија го честиташе гласањето на вчерашните предвремени парламентарни избори, посочувајќи дека граѓаните дале глас...

По веста дека починaл, се огласи Амди Бајрам: Политичарот демантиpa во свој стил, го спомна и Чak Hopиc

Денеска на Твитер кружи информација дека починал Амди Бајрам, долгогодишен пратеник и лидер на политичка партија. За среќа, таа...
- Advertisement -

– Носителот на листата на кандидати за пратеници од колацијата „За подобра Македонија“ во 6ИЕ, Владимир Ѓорчев, денеска на прес конференција, упати јавна благодарност до сите кои присуствуваа на минитнгот што синоќа се одржа на гостиварскиот плоштад.

vlatko-new

– Искажувам голема благодарност до сите, кои на темепература од минус пет степени и ветровито време да нé поддржат во толкав број. За разлика од собирот на СДСМ во сала со 450 седишта, ние синоќа имавме митинг на кој имаше над пет илјади луѓе. Освен наши симпатизери, имаше неопределни, од други партии од сите националности. Исто така имаше и членови на СДСМ кои се разочарани или се пасивизирани и имаат намера да го дадат својот глас за унитарна Македонија и зачувување на уставниот поредок, рече Ѓорчев.

На прес конференцијата Ѓорчев посочи дека победникот е познат, но како што нагалси потребни се 63 пратеници за да се сочува стабилен Гостивар и унитарна Македонија.

Latest News

Пyкaњe ги пpeплaши членовите на Изборната комисија, пpoeктил заврши во гласачко место

На 15.07.2020 околу 22:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во градинка на ул.„Коста Новаковиќ“, додека се вршело...

Каракамишева бара рачно пребројување на гласовите

По сите видени небулози, крадење на гласови и други изборни криминали АПЕЛИРАМ ДО СИТЕ ПАРТИИ ВЕДНАШ да побараат од ДИК РАЧНО ПРЕБРОЈУВАЊЕ на СИТЕ...

Апасиев не планира да влегува во коалиција со Заев

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев на прес-конференција обвини за изборна кражба и најави кривични пријави против членовите на ДИК за овој, како што рече,...

Германија ќе воведе пocтрoги мepки во бopбaтa пpoтив Koвид-19

Германија планира да воведе построги мерки за спречување на коронавирусот на локално ниво и надминување на заканата од втор бран, се наведува во нацрт-договорот...

Грчева разочарана од народот: Народов без око да му трепне си ги избра истите kpиминалци, нека ви е со среќа тoнeњето

Солза Грчева од Глас за Македонија го честиташе гласањето на вчерашните предвремени парламентарни избори, посочувајќи дека граѓаните дале глас на оние кои никогаш не...

More Articles Like This