ЃОРЃЕ ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ЕРДОГАН: Турскиот претседател испратил покана до Ѓорѓе Иванов за средба по свеченото отварање на новиот мост!

  • August 26, 2016

Македонскиот претседател ќе присуствува и на свеченото отворање на третиот мост над Босфорот – „Јавуз Султан Селим“

gjorgje_erdogan

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе престојува во работна посета на Република Турција, на покана од турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Македонскиот претседател, како што соопшти неговиот кабинет, во Истанбул ќе оствари средба со турскиот претседател Ердоган, а ќе присуствува и на свеченото отворање на третиот мост над Босфорот – „Јавуз Султан Селим“.

Претходно «
Следно »