ЃОРЃИЕВСКИ: СДСМ во Kомисијата предложува членови хулигани со дипломи од Канвас

Поврзано

ЗАЕВ СО ЗАКАНИ ЗА ДУРЛОВСКИ: Го атакуваат мојот избор да го бранам Македонското во сопствената татковина

После бројни напади во изминатиот период за кои не сум проговорил, одлучив јавно да објавам за денешниот кој беше...

Спасовски: Сите кластери се ставени под контрола

Една од главните причини зошто бројот на заразени од коронавирус во последниве денови е во пораст е тоа што...

НЕ СЕ 67 ТУКУ 76 НОЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Дури 52 се од Скопје!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани се 76 нови случаи...

Пратеникот Зоран Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, денес околу темата за составот на Комисијата за прашања за изборите и именувњата од собраниската говорница изјави дека СДСМ предлага членови кои што две години ја фарбаа Македонија и нејзините  историски обележја и членови со дипломи од Канвас.

gjorgjievski-640x378

Ѓорѓиевски посочи дека е крајно несериозно од страна на СДСМ со тоа што во таква важна комисија предложува хулигани кои ги осудуваше целата македонска јавност.

Од друга страна, Ѓорѓиевски ги замоли пратениците од СДСМ да го слушаат гласот на народот што протестира односно како што кажа тој осеќа колективен инстинкт за загрозеност на својата држава.

Актуелно

НЕ СЕ 67 ТУКУ 76 НОЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Дури 52 се од Скопје!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани се 76 нови случаи...

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа на скандалозни тврдења. Јанева во своето...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести