October 18, 2021, 7:19 pm

Ѓokoвиќ го откажа станот во Монте Kapло: Нема paj без родниот крај

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новак Ѓоковиќ планира набрзо да се врати и да живее во Србија.

Најдобриот светски тенисер, како што дознава Курир рс, го откажал станот во Монако, каде што живее од почетокот на тениската кариера.

И таткото на Новак Срѓан Ѓоковиќ со нетрпение го чека семејството повторно да е заедно во Србија. Новак ужива во Белград и едвај чека да дојдат.

Latest News

Kaзни за родителите на нeвоспитаните деца: Кина воведува нов закон за семејно воспитување

Кинескиот парламент ќе разгледа закон за казнување на родителите доколку нивните деца се однесуваат многу лошо или направат кривично...

More Articles Like This