January 19, 2021, 9:36 am

(Видео) ЃOKOВИЌ ЗАПЕА ХИТ НА ОЛИВЕР ДРАГОЕВИЌ: Ги воодушеви Хрватите

Поврзано

Меси ќе добие cycпензија од 12 меча?

Правилата на Шпанската фудбалска федерација (РФЕФ) велат дека Лионел Меси може да добие драстична казна од 12 меча суспензија...

Македонија во група со селекциите на Русија, Белорусија и Словенија, првиот меч ќе го игра на 20 јануари

Конечно победа, победа во вистински момент. Со триумфот над Чиле, нашите ракометари се пласираа во следната фаза, она што...

Победа за Македонија, одиме во вториот круг

Традицијата на победи против селекцијата на Чиле продолжи и денеска кога Македонија дојде до триумф број 6 во шестиот...
- Advertisement -

Светскиот број еден тенисер, Новак Ѓоковиќ, по оcвојувањето на Вимблдон, отиде на заслужен одмор со неговата сопруга Јелена. Тој ја одбра Хрватска и островот Корчула.

„Kad mi dođeš tiii i osmjeh vratiš miii, sva patnja i bol života mog će proć… Čarobno veče. Pevanje sa klapom sa Korčule. Divno iskustvo. Zahvalan što delim ovako posebne trenutke sa Jelenom “-објави Новак на социјалните мрежи.

https://www.facebook.com/djokovicofficial/videos/464418951057911/

Latest News

Мигранти од Хондурас во поход преку Гватемала до целната дестинација – САД

 Гватемалската полиција и војници вчера успеаја да разбијат една група од неколку стотици мигранти од Хондурас, кои две ноќи...

More Articles Like This