August 14, 2020, 3:09 am

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ: Август ќе биде месец за паметење за овие хороскопски знаци

Поврзано

Едeн знaк ќe ja поcлyшa интyициjaтa и нeмa да пoгpeши

Овен Можно е моментално да сте во фаза во која може малку да се одморите и опуштите. Не сте подготвени...

На eдeн знaк мy гoди внимaниeтo oд caкaнaтa личнocт

Овен Можно е да добиете сосема нова понуда која ќе ви одговара. Комуникацијата со саканата личност не е добра и...

Очекувајте нaглo зголемување на вашата пoпyлapноcт

Овен Периодот е поволен ако работите две работи или ако сте во потрага по дополнителен извор за заработувачка. Љубовната ситуација...
- Advertisement -

По заслужениот одмор, ве очекуваат позитивни промени. Август е месец кога некои одат на годишен одмор, други ги собираат впечатоците од летување, а родителите полека ги подготвуваат децата за новата учебна година.

Ѕвездите велат дека август за некои знаци ќе биде месец за паметење. Ќе им се случат големи животни промени на подобро!

Бик

Овој хороскопски знак во август го чека вистинска хармонија. Треба да ја искористите таа добра енергија за да ги решите сите меѓучовечки проблеми што веќе подолго време ви претставуваат товар. Ако сте во конфликт со некој пријател, член од семејството или партнер, овој месец ќе се смирите со сите. Што и да започнете во август, ќе ви појде од рака. Осмелете се!

Близнаци

На работното место ви е добро, но имате потреба за нова работа што ќе ве исполнува. Зошто да не го продолжите вашето образование со нешто што нема никаква врска со вашето занимање? Или некаков општествен ангажман кој ќе ви ја даде потребната рамнотежа? Само треба да почнете и ќе видите колку е лесно. Конечно ќе ги правите работите што ги сакате.

Рак

Подолго време чувствувате дека многу малку ви недостига за целосна среќа, но никако да се осмелите да излезете од удобната зона и да промените нешто. Веќе подолго време размислувате да се осамостоите? Направете го тоа! Сакате на работа да започнете нов голем проект? Осмелете се! Сега е вистинското време за тоа, а дополнителната енергија што ќе ја добиете во август ќе се погрижи се’ да помине онака како што сте си замислиле.

Latest News

ДЕНЕСКА БОГОРОДИЧНИ ПOKЛАДИ: Макавеите во македонската народна тpaдиција

Во животот на нашиот народ макавејските денови имаат важно место. Според нив се прогнозирало времето и се планирале поважните...

Сончево до 36 степени, за викендот нecтабилно со дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и...

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за причинителите, ниту пак за евентуални...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

More Articles Like This