ЈАГУРАОТ МУ ИЗБЕГАЛ ОД ДВОР: Скопјанец остана без својот скап Јагуар

  • August 30, 2018
  • Коментари

Вчера околу 13 часот во Полициската станица Гази Баба, Д.С.А. (42) од Скопје пријавил дека на 27 август околу 03 часот од дворот на улица „Алија Авдовиќ“, населба Сингелиќ, непознат сторител одзел патничко моторно возило „Јагуар“ со скопски регитарски ознаки, сопственост на неговиот брат.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото и сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »