ЈАГУРАОТ МУ ИЗБЕГАЛ ОД ДВОР: Скопјанец остана без својот скап Јагуар

Поврзано

Кичеец ја негирал точноста на објавените аудио-снимки на кои се слуша неговиот глас

Денес Зоран Милевски-Кичеец бил повикан во полициската станица Карпош заради аудио-снимките кои беа објавувани на „ЈуТјуб“ а на кои...

Зaтвopeник од Идризово пoчинaл во комплексот клиники „Мајка Тереза“

Во текот на вчерашниот ден, зaтвореник од Тетово од КПУ „Идризово“ починaл во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Вчера во 11:40...

Пронајден мpтов скопјанец откако цела недела се ширела нeпријатна миризба од неговиот стан

Шеест и шестгодишен скопјанец бил пронајден починaт во стан на улицата Козле во Скопје. Од МВР информираат дека вчера во...

Вчера околу 13 часот во Полициската станица Гази Баба, Д.С.А. (42) од Скопје пријавил дека на 27 август околу 03 часот од дворот на улица „Алија Авдовиќ“, населба Сингелиќ, непознат сторител одзел патничко моторно возило „Јагуар“ со скопски регитарски ознаки, сопственост на неговиот брат.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото и сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Актуелно

Кичеец ја негирал точноста на објавените аудио-снимки на кои се слуша неговиот глас

Денес Зоран Милевски-Кичеец бил повикан во полициската станица Карпош заради аудио-снимките кои беа објавувани на „ЈуТјуб“ а на кои...

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се води класичен линч и очигледен...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Повеќе вести