Јакимовски: Венко Филипче, најмалку што може е да си даде оcтавка и никогаш повеќе да не се појави во јавност

Поврзано

За каква контрола говори Филипче на своите гостување по телевизии додека секој ден умиpaaт граѓани од корона, а нема ни една вакцина

Ситуацијата е под контрола, ама бројката на заболени од корона секој ден се зголемува. Ситуацијата е под контрола, ама...

(Видео) Заев спроведува демакедонизација преку Георгиевски и Бучковски, ги ykинува катедрите по македонски јазик и македонска книжевност

Пробните балони на Љубчо Георгиевски и Владо Бучковски, се тоа кое што Зоран Заев всушност го договара со соседна...

Пендаровски kонтра Османи: Нема потреба од промена на Уставот

Претседателот Стево Пендаровски не гледа потреба од какви било измени на Уставот. – Такво нешто ниту е побарано од бугарска...
- Advertisement -

Стевче Јакимовски, претседателот на ГРОМ, во своето гостување во 24 Анализа на тв24, зборуваше а актуелните проблеми со кои се соочува земјата во услови на пандемија која сериозно ја погоди нашата земја, како и неодговорноста на власта во справување со здравствената криза. Јакимовски посочи дека власта се однесува крајно неодговорно, не успевајќи навреме да обезбеди вакцини кои се од клучно значење за надминување на пандемијата.

„Буквално оваа Влада не знае кај тера и справвањето со ковид кризата е врв на неспосбноста на оваа влада“, изјави Јакимовски.

Јакимовски јавно праша дали што уште овој човек треба да направи, односно да не направи за да сноси одговорност.

„Венко Филипче, најмалку што може е да си даде оставка и никогаш повеќе да не се појави во јавност, беше дециден тој.

Latest News

Белгија зaбpaни патувања во странство за Велигден

Белгискиот премиер Алексадер Де Кроо во петокот го изнесе временскиот план за попуштање на рестриктивните мерки за сузбивање на...

More Articles Like This