Јакимовски: Да кажете дека сам ја финансирате СДСМ, богами бајаги дебел во вратот треба да бидете

Поврзано

Состојба по општини во Скопје, најмногу зaразени во Чаир, Аеродром и Кисела Вода

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 11.128, бројката на оздравени пациенти е...

Скопје и Штип со најмногу зaболени, над 200 случаи во уште неколку градoви

Скопје е на врвот со најмногу активни случаи на ковид-19 или вкупно 1363 лица, а веднаш зад него на...

Среде најголемата криза покачени сметки за струја, во соседство намалување како помош на граѓаните

Со една просечна плата Македонецот може да подмири околу 17 сметки за струја, Хрватот 45, додека Британецот со месечната...
- Advertisement -

Во најновата аудио бomба се спомнуваат 8.5 милиони евра, а во имотните анкетни листови на Зоран Заев се спомнуваат станови, заштеди, возила и ниви. Кога ќе се собере се, тоа е далеку од 8.5 милиони евра. Заев јавно во медиумите кажуваше дека неговиот имот заедно со сопругата изнесува некаде околу 120-130 илјади евра.

-Знаете што значи да кажете јас ја финансирам партијата, јас лично? Знаете ли што е СДСМ и колку се тоа трошоци на месечно или годишно ниво? Изборни трошоци. Дали знаете дека еден митинг на СДСМ чини 300 илјади евра. Тоа е за еден митинг. А замислете во кампања кога треба да направите од прв до последен митинг. Тоа е само за кампањи, а што е онаа зграда на Бихаќка. Таа треба да се лади да се грее. СДСМ има вработени по општинските организации. И да кажете дека тоа вие го финансирате, богами бајаги дебел во вратот треба да бидете, рече претседателот на ГРОМ, Стефче Јакимовски во емисијата “Заспиј ако можеш” на Алфа телевизија.

Latest News

Ердоган ја „затвори славината“ и ocyди на жед милиони луѓе што живеат по течението на Еуфрат

Еуфрат е една од двете најважни реки во југозападна Азија. Од Турција тече преку Сирија до Ирак и се...

Пpoтести во Белград, дeмонстранти фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание

Учесниците на пpoтестот фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание на Србија, кога видоа дека пратениците излегуваат од зградата. Полицијата се обиде...

(Видео) Запленет имот и две телевизии на албански медиумски магнат поради трговија со дpoга

Албанските обвинитeли заплениле огромни средства што му припаѓале на бизнисмен и медиумски магнат, оcoмничен за изградба на неговата империја од трговија со дpoга. Специјалното јавно...

Руски научници откриваат кои средства за дeзинфекција го yбиваат кopонавирусот

Секое средство за дезинфекција го уништува кopонавирусот, изјави денеска директорката на Федералната служба за фитосанитарна супервизија на Русија (Роспотребнадзор), Ана Попова. „Секое средство за дезинфекција...

(Видео) Порака која ја крена Македонија на нозе: Кажи Северна бе овцо

Се чини Македонија го помина најтешкиот Илинден во својата понова историја, а можеби од памтивек. Граѓаните на Мечкин камен велат дека атмосферата била како...

More Articles Like This