September 27, 2021, 12:27 pm

Јакимовски до Богоев: Доста игpaш „Кантер“, нeкогаш општината беше позната по награди, а денес е по швалepaj

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Инцидент се случил денеска во просториите на Општина Карпош, а според информациите се работи за обид за убиство поради љубовна расправија. Дел од медиумите излегоа со тврдење дека лицето кое по денешниот инцидент е во бегство е вработен во општината и близок пријател и соработник на градоначалникот Стефан Богоев задолжен за секторот за човечки ресурси.

На денешниот настан му претходел љубовен тријаголник, а повредениот е сопруг на љубовницата на вработениот во општината кој бил итно пренесен во болница.

Стевчо Јакимовски, претседател на ГРОМ и поранешен градоначалник на Општина Карпош вечерва на фејсбук излезе со свој став.

Има повеќе народни поговорки како на пример: Кога мачорот дреме, глувците оро играат; Бадијалџија Поп, телиња си крсти.

Е така кога во Општина Карпош Градоначалникот си игра Кантер страјк а службениците бидејќи немаат работа од досада си се заљубуваат.

Другарчето на Богоев кој исто така се вика Стефан, станал главна фаца во Општината со авторизација на другар му Градоначалникот и почнал да влегува во љубовни афери.

Арно, ама мажот на неговата колешка разбрал за врската и денеска дошол не само физички да се пресмета со Стефана од човечки ресурси, туку и малку да го сече. Кој дел од телото сакал да му исече останува енигма.

Но најбитно е што е вон животна опасност, а љубоморниот кољач е во бегство.

Еее почитувани пријатели, некогаш Општина Карпош беше позната по добивање награди и тоа меѓународни, а денес по љубовни афери.

Да е само таа па ќе ја разберам, за жал не е единствена ова е само шлаг на тортата.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Бранко Црвенковски со жecтoкa пopака: Македонија е кopyмпиpaнa дpжaвa, внaтpeшнo поделена, живee на кpeдити и тoj бaлoн eдeн дeн ќe пykнe

Македонија денеска е корумпирана држава, внатрешно длабоко поделена и конфронтирана, која живее на кредити и еден ден тој балон...

More Articles Like This