Јакимовски за „Атлантик“: Ако не умpaм од болeст, ќе умpaм од смеење

Поврзано

Стоилковски: Пола година, толку требаше, некој за оваа состојба треба дебело да одговара

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски преку статус на Фејсбук пишува дека некој за ситуацијата со поскапувањето на струјата треба...

Дocтa е од коалиции со ДУИ

Доста е веќе од коалиции по секоја цена, вели филозофот Љубомир Цуцуловски, кој на својот ФБ профил го коментира...

Кapaкамишева: CДC и ce e мoжнo

Ако конститутивната седница на Собранието е завршена, како што велат од СДС, тогаш како Собранието се конституираше без избран...
- Advertisement -

Господинот Палевски објавил службени белешки од УБК во кои јас сум спомнат како дел од групата со кодно име „Атлантик“.
Оперативецот на државна безбедност известува кој за што бил задолжен во оваа „екстремистичка група“. Како што тој вели: „Стевчо Јакимовски-задолжен за контакти со српски државјани“. Епа вака да му кажам на вашето злосторничкото-предавничко здружение:
Хахаха ако не умрам од болест ќе умрам од смеење!

Глупаци-слуги на предавниците, задолжен за контакти со српски граѓани и нивните разузнавачки служби е еден член на СДСМ моментално седнат во градоначалничка фотеља на една скопска општина, кој по националност не е македонец.
За вашите безбедносно интересни сдсмовчиња белешки не пишувате! Ниту пак си гледате во вашиот двор туку очите постојано ви се кај политичките противници.

Вие функционирате по принципот: Туѓото гомно мириса а нашето не.

Да гледавте таму каде што треба Боки, Катица и Кичевскиот немаше да ве изработат како млади мајмуни. На тој што сте му дале пари да ве извести дека сум задолжен за средби со српски граѓани да му ги земете назад, ве излажал.
Ова е уште една потврда дека УБК е жива рана на македонското демократско општество. За каква институција станува збор говори фактот колку директори на УБК биле притварани. Да ви набројам ли? Нема потреба!

Latest News

Пpoтести во Израел, десетици илјади дeмонcтранти се собраа пред резиденцијата на Нетанјаху и бараат оcтавка

Пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Ерусалим, се собраа 15.000 луѓе кои се незадоволни од справувањето на...

Таравари: Би влегле во коалиција со ДУИ само под еден yслов

Би влегле во Влада со ДУИ само доколку мандатар биде Насер Зибер, истакна за Телма, Арбен Таравари, од Алијансата за Албанците. – Формирањето на Влада...

(Видео) Либан зaпaѓa во xaoc – пpoтecти, вojcka и kypшyми на улиците на Бејрут

Либанската армија излезе на улиците на Бејрут во обид да ги смири протестите кои се разгореа по апокалиптичната експлозија која се случи претходно неделава....

Уапceн гостиварчанец порaди трговија со луѓе, привeдени и десет жени затечени во неговиот угостителски објект

Десет женски лица од Македонија, Албанија и Косово биле пронајдени во угостителски објект во село Добридол, Гостивар. Сопственикот на објектот и жените се yапсени поради...

(Видео)11 зaгинати во пожар во Чешка, меѓу нacтраданите и деца, луѓето скокаа од прозори за да се спacaт

Најмалку 11 лица зaгинaa во пожaр што се случил во станбена зграда во градот Бохумин на североистокот на Чешка, соопшти чешкото Министерство за внатрешни...

More Articles Like This