Јакимовски: Зaев се послужи со итpoштинa, но и покрај тоа cтолицата му е kлимава

Поврзано

HoB ckaHдал:Се појавува нов „Рашковски“, овој пат во Градот Скопје воден од Шилегов

Нов скандал на мафијата овој пат сомнежите се свртени кон тендер на мрзеливиот Петре. Очигледно на повидок е нов...

Османи ги пpeтcтaви пpвитe чeтиpи eкoнoмcки coвeтници кoи ќe бидaт yпaтeни вo Варшава, Минхен, Анкара и Абу Даби

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска во рамки на исполнување на предвидените активности кои произлегуваат од мандатна мисија,...

Утре пoвтopнo oбид зa дeблokaдa нa Coбpaниeтo

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја закажа за во недела пленарната седница на која треба да се изгласааат петтиот...
- Advertisement -

Претседателот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, во своето гостување во „Само вистина“ на Канал 5 ги коментираше актуените случувања од политичката сцена. Јакимовски посочи дека Заев искористи момент кога дел од опозиционите пратеници се болни и во изолација, за да покрене гласање за доверба на Владата.

„Човекот се послужи со итроштина, во услови кога Иван Стоилковиќ е во болница, во услови кога Алесандар Николовски е во изолација, Мицкоски, претседателот на опозицијата исто така е болен. Зоран Заев добро знае дека и те како има разговори за парламентарно мнозинство и тие со ова гласање не се завршени, и дека разговорите теачт и ќе родолжат, и тој знаеше дека во ваква ситуација и да прејдат два пратеника од страна на опозицијата, ради овие двајца што не се во парламент, ние не можеме ради овие двајца да формираме влада. Го искористи тој момент, меѓутоа морам да кажам дека столицата му се клима и натаму, и тоа оправдано му се клима“, потенцираше Јакимовски

Latest News

Д-р Андоновска: Апceте ги одма и kpивична пријава за пратеничката од СДСМ која го загpo3ува здравјето

Доктор Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека пратеничката која денес позитивна на коронавирус дојде во...

More Articles Like This