Јакимовски: Парламентарните избори успешни за ГРОМ

Поврзано

(Видео) Не ја менувајте земјата, сменете ја влacтa

Кандидатот за пратеник во изборната единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска на својата фејсбук страница сподели видео обраќање во...

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува дека ќе инвестира во спортистите

Се обврзуваме на развој на ловот и риболовот. Ова е гранка која опфаќа голем број граѓани кои се занимаваат...

Предвремените парламентарни избори беа успешни за ГРОМ како политичка партија, бидејќи  во новото парламентарно собрание ќе биде претставувана со два пратеника и понатаму ќе претставува значаен чинител на политичката сцена, оцени претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски на денешната седница на партискиот Централен одбор.

133126263-93933

Како што соопшти ГРОМ, партијата ќе работи на зајакнување на своите капацитети, со цел, како што рекол, да бидеме максимално подготвени во наредниот период во кој ни следуваат редовни локални и евунтуални нови предвремени парламентарни избори.

ЦО усвоил одлука за свикување Собрание на ГРОМ за 29 јануари следната година, а за нов претседавач на Централниот одбор е избран Зоран Петрушевски од општинската организација на ГРОМ во Куманово.

Шефот на изборниот штаб на ГРОМ за предвремените парламентарни избори од 11 месецов Љупчо Пренџов го презентирал Извештајот на ЦИШ за изминатите тринаесет месеци предизборни и изборни активности на ГРОМ.

Актуелно

(Видео) Нов блам на Заев, го нaпаѓа Макрон пред пранкери кои се претставија како Грета Тунберг и нејзиниот татко

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Гевгелија

Xристијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, оствари средба со жителите на Гевгелија. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2791515140954941

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со жителите на Богданци. проследете те го неговото обраќање во живо. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/388385615456126

(Видео) Следете во живо: Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ја посети општина Богданци. Тој на средбата со граѓаните од оваа општина и им ја претстави програмата со која...

Зaконoт за потекло на имотот ќе биде донесен, тој што не може да го докаже потеклото на истиот ќе се кoнфиcкувa и кpивичнo ќе...

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите...

Повеќе вести