ЈАКИМОВСКИ: Смешно е сега да се префрла целата одговорност на Наќе Чулев за пандемијата во државата

Поврзано

Боки 13 пoднeсe уште 30 кpивични пpијaви против функционери на влacтa, следуваат уште повеќе

Осудениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски продолжи со поднесување кривични пријави во скопското обвинителство поврзани со предметите „Рекет“ и...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото...

Финансиска поддршка за компаниите кои ќе вработат млади до 29 години

Носителот на листа на изборна единица 3 и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска е во посета на...

Стевче Јакимовски во своето гостување во емисијата „Само Вистина“ зборуваше за пандемијата во државата каде посочи дека смешно е тоа што сега целата одговорност да се префрла на Наќе Чулев е затоа што мерките беа попуштени од страна на Владата и Комисијата за заразни болести.

-Главниот проблем сега е Наќе Чулев, не овие што ја промашија цела стратегија. Како додека се фалеа дека успешно се справуваме со корона вирусот, кога Филипче беше херој, Наќе Чулев тогаш немаше проблем. Сега кога ги создадоа проблемите, кога ги отпуштија мерките, Наќе Чулев ги отпушти мерките или Владата ја донесе таа одлука? Наќе Чулев излезе да каже дека ги знаат кластерите, дека ова не е проблем, дека ние сме се справиле или Караџовски излезе? Се било токму во владата ама проблем бил Наќе Чулев? Навистина е смешно на таа страна да се префрла одговорноста, посочи Јакимовски.

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести