ЈАНАКИЕВСКИ: Старите велат, не можете по магарето, удрете по самарот

  • November 15, 2018
  • Коментари

„Старите велат, не можете по магарето, удрете по самарот”, рече обвинетиот Миле Јанакиески, за време на судењето за случајот ТНТ, одговарајќи на прашањето на судијата – дали нему му е определена мерката притвор.

Поранешниот министер за транспорт и врски е обвинет дека бесправно, заради политички реваншизам издал налог за уривање на објектот „Космос“, на бизнисменот Фијат Цаноски.

Во случајот „ТНТ“ покрај Јанакиески обвинети се и поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот градоначалник на општина Гази Баба, Тони Трајковски, градежна инспекторка од Гази Баба и тројца членови на општинската комисија за набавки.

Претходно «
Следно »