October 29, 2020, 11:53 am

Јанакиески: Го праша ли Обвинителството Груевски дали ме сметал за близок соработник?

Поврзано

На Милчин му пykна филмот: Mopничава е лecнотија со која 3aeв го pacпродава она што не е негово

Морничава е леснотијата со која Заев го распродава/раздава она што не е негово, напиша граѓанскиот активист Владимир Милчин на...

Тема Koвид 19, почна седницата на советот за безбеднocт

Почна седницата на Советот за безбедност на Република С. Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа...

Ако се собepeте повеќе од 4-ца после 22 часот ќе си платите 500 евра kaзна

Со измените на Законот за заштита на населението од заразни болести усвоени синоќа од Собранието, забрането е групирање на...
- Advertisement -

Сведокот Томислав Лазаров даваше наменски и лажен исказ за да се спаси себеси. Тој е “Нинџа 2”, истакна обвинетиот Миле Јанакиески во завршните зборови за случајот за настаните во Општина Центар.

Според него, во новиот обвинителен предлог му се ставаат нови елементи кои немал можност да ги докажува а т.н. бомби придонеле предвреме да биде осуден.

-Незаконски сум прислушуван и за тоа постојат 80.000 записи и затоа се пријавив како оштетен. Поради наводната блискост со Груевски бев притворен дека можам да избегам. Еве и денеска сум тука. Мора Јанакиески да биде осуден за некој да поентира. Според статутот на ВМРО-ДПМНЕ не постои угледен член туку органи на раководење. Дали Обвинителството го праша Груевски дали ме сметал за близок соработник. Ова е исклучително субјективно мислење на обвинителот, рече Јанакиески.

Latest News

На Милчин му пykна филмот: Mopничава е лecнотија со која 3aeв го pacпродава она што не е негово

Морничава е леснотијата со која Заев го распродава/раздава она што не е негово, напиша граѓанскиот активист Владимир Милчин на...

На листата на Haјлоши фотошоп фотографии во светот, се најде и таа- Јелена Кapлеуша

Сите понекогаш користат филтри на социјалните мрежи за да изгледаат најдобро на своите фотографии, но понекогаш желбата за добра фотографија излегува од контрола и...

Тема Koвид 19, почна седницата на советот за безбеднocт

Почна седницата на Советот за безбедност на Република С. Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Ако се собepeте повеќе од 4-ца после 22 часот ќе си платите 500 евра kaзна

Со измените на Законот за заштита на населението од заразни болести усвоени синоќа од Собранието, забрането е групирање на повеќе од четири лица на...

Од оваа „пomoш“ од 6.000 денари јавно се огpaдуваме, пopaчаа музичapите

Одлуката за помош во вид на платежна картичка од 6.000 денари за естрадните уметници и останатите музичари коишто не остваруваат приходи во сите изминати...

More Articles Like This