Јанева крие од граѓаните колкава плата си исплаќа секој месец

  • October 22, 2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, крие од македонската јавност колкава сума на пари секој месец легнува на нејзината сметка.

janeva-gostuvanje-telma

Иако рече дека висината на нејзината плата не е тајна, таа одби да каже колкупари од џебот на граѓаните си исплаќа секој месец.

-Не е тајна, има податоци преку слободен пристап за информации. Јас не сум таа што треба да одговара на тие прашања. Не, не сакам да кажам, децидна беше Јанева во вчерашното гостување на Телма.

Претходно «
Следно »