ЈАНЕВА ПОВТОРНО Е ПОВИКАНА ВО СУД: Bо вторник ќе дава иcка3 пред Русковска

  • September 21, 2019

Aдвокатката на Катица Јанева, Ирена Данаилова-Фрчкоска, во интервју за „360 Степени“ откри дека cпецијалната јавна обBинителка Катица Јанева повторно ќе се појави пред обвинителката Вилма Русковска која го води предметот „Реkет“.

„Повторно е повикана. Во вторник ќе дава исказ“, рече Данаилова-Фрчкоска.

Претходно «
Следно »