ЈАНЕВА ПРИЈАТЕЛКА СО СОВЕТНИЧКАТА НА ЗАЕВ: ,,Документарецот” за СЈО, на виделина извади нов скандал

Поврзано

Пoчинaлe 17 лицa, peгиcтpиpaни 123 нoвoзaбoлeни лицa вo изминaтoтo дeнoнoќиe

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови...

Македонскиот oфицep нeмa jyжнoaфpикaнcки coj нa виpycoт, cтaнyвa збop зa нигepcки coj

Македонскиот офицер кој беше донесен од Африка не е заразен со јужноафриканскиот сој на корона вирусот, туку кај него...

Џафери: Paмaзaн Бajpaм нeкa дoнece пoлни cpца и yм co yбaви и пoзитивни миcли

Овој празник кој е посветен на милоста, љубовта и меѓусебното простување, нека донесе полни срца и ум со убави...
- Advertisement -

Кристијан Јандриовски на својот Фејсбук профил сподели интересен детал кој го забележал од најновиот ,,документарец” снимен за СЈО. Имено пред малку објавивме дека обвинителката Катица Јанева дозволила медиум да сними државна тајна и постои веројатност да се најде зад решетки, но граѓаните приметиле и други компромитирачки детали снимени од камерите при последното снимање во СЈО.

Јандриоски напоменал неколку моменти од двата инсерти, но сепак најинтересни се блиските односи на Јанева со советничката на Зоран Заев, Љупка Цветкова. Цветкова е советничката на премиерот Зоран Заев, а за прашања од областа на администрацијата, е именувана и за член на Комисијата за продажба на земјоделско земјиште во државна сопственост. Ваквите блиски односи со на обвинителката со членови на кабинетот на Заев ги потврдуа сомнежите за добра соработка помеѓу извршната и судската власт во Македонија, комбинација која во овие моменти спроведува вистински политички прогон насочен кон сите политички противници на Заев.

-Во два инсерта може да забележиме дека:

а. И Катица пуши во службени простории

б. Френд е на ФБ со советничката на Премиерот

в. Користи Сигнал

г. Дреме на ФБ како и останатите од СЈО

Latest News

Пoчинaлe 17 лицa, peгиcтpиpaни 123 нoвoзaбoлeни лицa вo изминaтoтo дeнoнoќиe

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови...

More Articles Like This