ЈАНЕВА ПРИЈАТЕЛКА СО СОВЕТНИЧКАТА НА ЗАЕВ: ,,Документарецот” за СЈО, на виделина извади нов скандал

Поврзано

Јовановиќ: Одлуката за поскапување на струја е политичкa

„Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да...

Cилjaновска за Шекepинска: И со знаме на УЧK ќе ce завитка само да наниже yште една функциja

Пратеничката Гордана Силјановска Давкова се придружи кон реакциите за отсуството на министерката за одбрана Радмила Шекеринска од одбележувањето на...

Се чисти компpoмитиpaниот кадар во СДСМ, Пендаровски и понудил на Шекеринска амбасадорско место во САД

Претседателот Пендаровски на Шеќеринска и понудил амбасадорско место во Америка, но таа го одбила, дознава Алфа. Веднаш побаравме одговор...
- Advertisement -

Кристијан Јандриовски на својот Фејсбук профил сподели интересен детал кој го забележал од најновиот ,,документарец” снимен за СЈО. Имено пред малку објавивме дека обвинителката Катица Јанева дозволила медиум да сними државна тајна и постои веројатност да се најде зад решетки, но граѓаните приметиле и други компромитирачки детали снимени од камерите при последното снимање во СЈО.

Јандриоски напоменал неколку моменти од двата инсерти, но сепак најинтересни се блиските односи на Јанева со советничката на Зоран Заев, Љупка Цветкова. Цветкова е советничката на премиерот Зоран Заев, а за прашања од областа на администрацијата, е именувана и за член на Комисијата за продажба на земјоделско земјиште во државна сопственост. Ваквите блиски односи со на обвинителката со членови на кабинетот на Заев ги потврдуа сомнежите за добра соработка помеѓу извршната и судската власт во Македонија, комбинација која во овие моменти спроведува вистински политички прогон насочен кон сите политички противници на Заев.

-Во два инсерта може да забележиме дека:

а. И Катица пуши во службени простории

б. Френд е на ФБ со советничката на Премиерот

в. Користи Сигнал

г. Дреме на ФБ како и останатите од СЈО

Latest News

Јовановиќ: Одлуката за поскапување на струја е политичкa

„Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да...

Cилjaновска за Шекepинска: И со знаме на УЧK ќе ce завитка само да наниже yште една функциja

Пратеничката Гордана Силјановска Давкова се придружи кон реакциите за отсуството на министерката за одбрана Радмила Шекеринска од одбележувањето на 19-годишнината од загинyвањето на десеттемина...

Се чисти компpoмитиpaниот кадар во СДСМ, Пендаровски и понудил на Шекеринска амбасадорско место во САД

Претседателот Пендаровски на Шеќеринска и понудил амбасадорско место во Америка, но таа го одбила, дознава Алфа. Веднаш побаравме одговор од кабинетот на претседателот, но...

СДСМ мора да избере: Албанец премиер или опозиција

Многу шпекулации, но нема сигурни информации за составот на новата влада. Партиите не споделуваат детали за разговорите меѓу лидерите, така што сите можни комбинации...

(Видео) Навистина „танцувале со ѓaвoлoт“, потврден кластерот „Градиште“

На три лица кои за продолжениот илинденски викенд присуствувале на журките во Охрид, им е потврден новиот коронавирус, јави Канал 5 повикувајќи се на...

More Articles Like This