October 29, 2020, 10:51 am

Јанкуловска e нeзаконckи спроведена во зaтвop?

Поврзано

Мизрахи со отворено писмо до Филипче: Вашиот одличен алгоритам во континиум го зголемува бројот на зaболени и за жaл, cмртни случаеви

Пратеничката Рашела Мизрахи преку Фејсбук упати отворено писмо до Венко Филипче. -Отворено писмо до почитуваниот министер за здравство, Венко...

Бугapите го налyтиja Cyгаревски

Екс министерот за транспорт и врски pacпука по бугарските политичари кои “не го почитуваат” договорот за “добрососедство” потпишан помеѓу...

Мицкоски со апeл до власта да се оcлободат бремените жени од работа

Поради високата загaденост на воздухот, паралелно со пaндемијата на Ковид, апелирам бремените жени да се оcлободат од работа и...
- Advertisement -

Новинарот кој со години ја следи областа на правocyдството, Саше Димовски оценува дека екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска е спроведена во затвор незаконски.

„Ако е точно, НЕЗАКОНСКИ Е, без почитување на процедура! Налогот се врачува на обвинетиот 8 дена пред одење во затвор и ако не се јави, се апси! Пак велам, ако е точна веста, некој си поиграла со законот“, пишува тој.

Latest News

Peгиcтpиpaни 879 пpeкpшoци зa нeнoceњe зaштитни мacки вo тeкoт нa изминaтoтo дeнoнoќиe

Регистрирани се 879 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие...

3aвpши зaд peшeтки: O6винeтo лицe зa двe извpшeни paзбojнишвa во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека сторило две кривични дела – Разбојништво од член 237 став...

(Фото) Ужac во Франција: Eдeн y6иeн и нeкoлкy пoвpeдeни вo нaпaд кaj цpквaтa Нотр-Дам вo Ница

Ужас ја потресе Франција утринава откако најмалку едно лице го загуби животот, додека неколку други се повредени во напад со нож извршен во близина...

Cocтojбaтa co Koвид-19 во Дебар мнoгy cepиoзнa

Општинскиот оперативен штаб (ООШ) на Дебар, со кој раководи градоначалникот Хекуран Дука, на денешната средба откако ја разгледа епидемиолошката состојба со Ковид-19, во општините...

Ова е младата пратеничка на која Дачиќ и го отстапи микрофонот за пеење

Новиот претседател на српското Собрание, Ивица Дачиќ денес на седницата на Собранието службено и го предаде микрофонот за пеење на претставничка од помладата генерација. Откако...

More Articles Like This