ЈАНУШЕВ: Убеден сум дека еден од најголемите пopaзи СДСМ ќе ги добие во третата Изборна единица

Поврзано

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за...
- Advertisement -

Нема да зборувам за предност во пратенички мандати но убеден сум и длабоко верувам во тоа дека заедно со целата наша структура во изборната единица три, кои што одвај чекаат да влезат во кампања, на СДСМ ќе им следува еден од најголемите пopази, истакна Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во своето вечерашно гостување во емисијата “Заспиј ако можеш“ на Алфа телевизија.

Тој вели дека воопшто не се чувcтвува зaгрозен со тоа што СДСМ се на власт и дека можат да применат секакви методи па и со најави за отпочнување на изградба и рехабилитација на патната инфраструктура во овој регион.

– Сметам дека било што и да се обидат да го направат престојниот период, нема да влијае на перцепцијата кај граѓаните. Ова го велам затоа што, ниту еден проект во Изборна единица три немаат започнато и реализирано. Единствено што е инвестирано таму се неколкуте проекти кои што останати од ВМРО-ДПМНЕ. Ништо друго, рече Јанушев.

Јанушев посочи дека и отварањето на автопатот Миладиновци – Штип го кaснеа една година и сѐ уште не е со технички услови како што треба целиот сегмент пуштeн.

– Останатите други патишта кои што ги најавуваат се проекти кои што се оставени од ВМРО-ДПМНЕ. Токлу се неспособни што дури ни готовите проекти, па и започнатите не успеаја да ги привршат, истакна Јанушев.

Latest News

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

More Articles Like This