(ВИДЕО) ЈАПОНКА СМИСЛИЛА СВОЈ НАЧИН НА ДИПЛЕЊЕ НА ОБЛЕКАТА ЗА ВО ПЛАКАР!

  • January 30, 2019
  • Коментари

Секој од нас има некој свој начин на диплење на облеката за во плакар, но сега јапонската експертка открила паметна метода која ќе ви ослободи дополнителен простор на полиците.

Марие Кондо смислила метода која ја нарекла „вертикално диплење“, со помош на кое ќе имате одличен преглед на облеката од птичја перспектива и целата облека ќе ви биде прегледна.

Нејзината метода ја прикажал ITV стилистот Марк Хејес, во емисијата „This Morning“. Методата може да се примени на џемпери, блузи со кратки ракави, панталони, па дури и шалови.

Претходно «
Следно »