ЈАРЕЦОТ, ДЕВИЦАТА, ВОДОЛИЈАТА НЕ ГО ПОДНЕСУВААТ ВАЛЕНТАЈН: Со нив тешко ќе го прославите!

Поврзано

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

(Фото) KPВТА НЕ Е ВОДА: Вонбрачниот син на Шварценегер е копија на татка си

Џозеф Баен (22) е син на Арнолд Шварценегер (72), кој славниот актер го доби со својата љубовница, дадилката на...

Една од главните теми во февруари дефинитивно е Денот на вљубените. И додека едни едвај го чекаат, други на самото споменување на овој ден „им се крева косата на глава“.

Се прашувате зошто е тоа така? Астролозите тврдат дека големо влијание на тоа има хороскопот и дека луѓето родени во овие четири знаци едноставно не го поднесуваат Валентајн.

Јарец
Тврдоглавите Јарци воглавно не сакаат кога ќе им се каже дека треба нешто да направат и во такви ситуации обично се инаетат. Бидејќи се многу скржави, не се согласуваат со идејата на Денот на вљубените да ја искажат својата љубов преку скап подарок. Затоа, ако сте во љубовна врска со некој кој е роден во овој знак, не го потсетувајте дека се наближува овој празник, бидејќи сигурно нема да ви купи ништо, но и без тоа не треба да очекувате никаков подарок.

Водолија
Водолиите се родени сонувачи, поради што веројатно би помислиле дека сакаат празници како што е Валентајн. Но, тие често се целосно емотивно исклучени од светот околу себе за Денот на вљубените и воопшто ништо не им паѓа напамет. А во случај да одлучите да ги потсетите дека се наближува овој ден, веројатно ќе им создадете притисок и ќе ги доведете во непријатна ситуација, па дури и ќе предизвикате расправија.
Девица
евиците се реалистични и со двете нозе стојат цврсто на земјата, па воопшто не ја разбираат идејата на Денот на вљубените и не го сметаат за важен ден. Доколку им предложите размена на подароци за Валентајн, веројатно од нив ќе добиете кисела насмевка и ќе си ја намалите вредноста во нивните очи.

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести