August 12, 2020, 1:40 pm

Јас не се бopев за некој да го менува името на државата

Поврзано

ВМРО-ДПМНЕ: Македонското Собрание во овој момент не е комплетно конституирано

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски денеска на прес-конференција го повтори ставот на партијата дека, според нив, македонското Собрание во...

(Видео) Во МОН пpeoвлaдyвa cтaвoт за физичкo пpиcycтвo на yчeницитe, но сè зaвиcи од eпидeмиoлoшкaтa cocтojбa

Сè уште нема конечна одлука за тоа како ќе се организира наставата во учебната 2020/2021. Продолжуваат консултациите меѓу Министерството...

Не дочека да дојде ни петок, Пендаровски утре ќе му го додели мандатот на Заев?

Шефот на државата утре на пладне ќе гододели мандатот за составување на Влада, откриваат извори за Сител. Одлуката на...
- Advertisement -

Вака ги водев протестите во Кочани, тогаш им бев арен, тогаш ветуваа правда и правна држава, на паролата позади мене пишува:

– СЕЛЕКТИВНАТА ПРАВДА, НЕ Е ПРАВДА- уствари они само барале да дојдат на власт и да не пуштат низ вода тие што Искрено, Чесно, и Храбро се боревме да го срушиме режимот на Никола Груевски, за да сега они направат уште поголем режим ама на пософистициран начин, во времето на Никола Груевски пишуваа се и свашта за него, но никој не отиде во затвор за напишан статус, сега се осудуваат луѓе со затворски казни за напишан статус на фб, сега тужби стегаат на тие што ја објавуваат ВИСТИНАТА!!!

Народе мој простете ми што преку мене беа изманипулирани многу од вас, простете ми затоа што јас верував дека ке има правда и правна држава и за тоа се борев, И СЕ УШТЕ СЕ БОРАМ И КЕ СЕ БОРАМ…

Јас не се Борев за некој да го Менува името на државата, јас не се борев за да некој носи пари во ЛУИ ВИТОН ташни, јас не се борев за да се нарачуваат палења на коли на граѓани неистомисленици, јас се борев и ќе се борам, за правда, правна држава и еднаквост кон сите, неможе државата за некој да биде Мајка а за многумина Маќеа!!!

Latest News

Нoвoзaрaзeнитe во Нов Зеланд ги з6yниja влacтитe – Дaли виpycoт се пpeнeл пpeкy пaкyвaњa со зaмpзнaтa хpaнa?

Властите во Нов Зеланд истражуваат дали новите случаи на коронавирус, кои по 102 дена беа регистрирани во земјата, се...

Во Кина се пojaви нов пocмртнocен виpyc од Koвид 19- cмpтнocта е 30 проценти, се пренecува од чoвeк на човек?

Како коронавирусот да не беше доволно, сега кинеските лекари предупредуваат дека на граѓаните им се заканува уште еден вирус. Инфекцијата се пренесува преку крлежи,...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонското Собрание во овој момент не е комплетно конституирано

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски денеска на прес-конференција го повтори ставот на партијата дека, според нив, македонското Собрание во овој момент не е комплетно...

(Видео) Во МОН пpeoвлaдyвa cтaвoт за физичкo пpиcycтвo на yчeницитe, но сè зaвиcи од eпидeмиoлoшкaтa cocтojбa

Сè уште нема конечна одлука за тоа како ќе се организира наставата во учебната 2020/2021. Продолжуваат консултациите меѓу Министерството за образование и Комисијата за...

Бoнбoна бизниc: Пoкaчyвaњeто на стpyјата е за личнo бoгaтeње на Зaeви?

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им...

More Articles Like This