ЈАУЛЕСКИ ПОРАЧА: Да избереме по кој пат сакаме да ни се движи земјата!

Поврзано

Ахмети: Заев ми се јавува после секоја изјава да ми се извини

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вели дека Зоран Заев, после секоја изјава против ДУИ, му се јавува да му...

СДСМ и нивниот kpиминал ќе ги испратиме на мрачната страна на историјата

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 вечерва од...

Чулев: Пред нас се многу реформи кои ветува дека ќе ги направам

Денес ги посетив општините Брвеница и Тетово, се сретнав и со граѓаните на селото Урвич. Восхитен сум од енергијата...

Уште неполни два дена до недела, денот кога ќе може сами да одлучиме во кој правец сакаме да ни се движи земјата.

Сакаме да пролжиме кон апатија или сакаме квалитетна иднина? На нас е да одлучиме! Од мојата посета на градовите и селата низ државата знам дека ќе одбереме квалитетна иднина, напиша на Фејсбук престедателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески.

-На младите им е преку глава од лaжни ветувања и празни флоскули. Младите се категорија на граѓани која најмногу е излaжaнa од оваа власт. Заев и Пендаровски ветуваа се и сешто, од студентски град, преку младинска гаранција па се до таму дека ќе ги вратат младите кои како што велеа се иселиле во последните десет години. Две години се на власт, а не само што ништо од тоа не е ни на повидок, туку напротив, студентските домови се во полоша состојба од кога било, младинската невработеност е над 50%, иселувањето се зaбрзува. Наше е да избереме, дали ќе го поддржиме истиот трул концепт на Заев и Пендаровски кој не влече надолу или сакаме квалитетна иднина, вели Јаулески и додава:

„Македонија не повикува. Доста беше од распродажбата на државните и национални интереси. Време е за враќање на гордоста и достоинството на секој еден Македонец. Во историски мигови се носат историски одлуки. Јас знам дека нашата генерација знае да одбере правилно, бидејќи за секој еден од нас се работи. Се работи за иднината на секој млад човек. Во недела да излеземе и да ја поддржиме Гордана Силјановска Давкова. За право и правда! Татковината повикува!“.

Уште неполни два дена до недела, денот кога ќе може сами да одлучиме во кој правец сакаме да ни се движи земјата. Сакаме…

Julkaissut Јован Јаулески Perjantaina 19. huhtikuuta 2019

Актуелно

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Повеќе вести