ЈА ЗАГУБИ ПОДДРШКАТА ПРЕД ДА ПОЧНЕ: Богоев ќе губи во Карпош сметаат членовите на СДСМ, меѓу кои и Саше Поликлинико, Душко Млекарот, Зоран Ивановски

  • September 3, 2017
  • Коментари

Кандидатурата на Стефан Богоев за градоначалник на Карпош на претстојните локални избори наиде на разочарување кај партиското членство. Сметаат дека СДСМ со ваквата одлука, на изброите може да очекува пораз во Карпош.

Поранешниот кандидат за пратеник на СДСМ од Битола, како и кандидат за пратеник на СДСМ во САД на изборите во декември минатата година, Зоран Ивановски, на својот ФБ профил пишува дека Стефан Богоев не е добро решение за Карпош и јавно го нападна.

На коментарите на Ивановски се приклучи и Душко Илиевски, Душко Млекарот, кој вели дека како што тргнале СДСМ на овој начин, брзо ќе бидат сменети.

И Саше Ивановски Политико смета дека СДСМ можеле да најдат подобро решение од Богоев.

 

ТАТЕ НОСИ, МАМА МЕСИ: Младиот олигарх направил 178.000 евра за време на „режимот“, а мама и тато имаат 5 стана, 1 куќа, 3 коли и плац во Скопје

Претходно «
Следно »