ЈА ЗАГУБИ ПОДДРШКАТА ПРЕД ДА ПОЧНЕ: Богоев ќе губи во Карпош сметаат членовите на СДСМ, меѓу кои и Саше Поликлинико, Душко Млекарот, Зоран Ивановски

Поврзано

Денес повторно се пyштa мaшинaтa за лaги наречена Зоран Заев, и повторно почнува да ветува нешто за кое не ни мислеше да го рeaлизиpa

Откако целосно го застана проектот за Клинички центар, потоа ги замајуваше граѓаните дека новиот Клинички ќе биде или во...

(Фото) Николоски – Заеви coочeни со поpaз бeгaaт во Бугарија и ги селат своите компании

Покрај трите фирми во сопственост на Заеви во Бугарија: „Ориентал Груп“, „Гомасидра“, „Радиша Трејд“ формирани откако Заев е на...

(Видео) „Заев злoyпотpeбувaшe тpaгeдии, не дозволувај да одлучува за тебе“

„Зоран Заев злоупотребуваше трагедии, не дозволувај да олучува за тебе“ е пораката во новиот видео спот на ВМРО-ДПМНЕ, погледнете: https://youtu.be/jCtxAoThPhg

Кандидатурата на Стефан Богоев за градоначалник на Карпош на претстојните локални избори наиде на разочарување кај партиското членство. Сметаат дека СДСМ со ваквата одлука, на изброите може да очекува пораз во Карпош.

Поранешниот кандидат за пратеник на СДСМ од Битола, како и кандидат за пратеник на СДСМ во САД на изборите во декември минатата година, Зоран Ивановски, на својот ФБ профил пишува дека Стефан Богоев не е добро решение за Карпош и јавно го нападна.

На коментарите на Ивановски се приклучи и Душко Илиевски, Душко Млекарот, кој вели дека како што тргнале СДСМ на овој начин, брзо ќе бидат сменети.

И Саше Ивановски Политико смета дека СДСМ можеле да најдат подобро решение од Богоев.

 

ТАТЕ НОСИ, МАМА МЕСИ: Младиот олигарх направил 178.000 евра за време на „режимот“, а мама и тато имаат 5 стана, 1 куќа, 3 коли и плац во Скопје

Актуелно

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Повеќе вести