ЈА ЗЕМА И ПРВАТА ЖPTBA: 42-годишник, прв пoчинaт од кopoнавирус во Евроспскиот парламент

  • March 23, 2020
  • Коментари

Регистриран е првиот смртен случај од новиот коронавирус во Европскиот парламент, јави дописничката на МИА од Брисел.

Станува збор за 42-годишен надворешен соработник на Европарламентот, потврди портпарол на Европскиот парламент, но не се даваат повеќе детали за неговиот идентитет.

Познато е само дека работел за генералниот директорат за иновација и технолошка поддршка.

Најверојатно се заразени и луѓето кои работеле со него.

Претходно «