ЈА ИГРАШЕ УЛОГАТА НА ЧИЧКО МИЛЕ ВО „ПРЕСПАВ“:, Еве како Игор Џамбазов изгледаше пред 25 години!

Поврзано

Се одлучи дека е доволно за овој живoт – Нaјплoднaтa жена на светот, која рoди 43 деца, реши дека повеќе нема да рaѓa

Мариам Набатанзи (41) од Уганда досега родила дури 43 деца, од кои на петпати четворки, четирипати на свет донела...

Поука: Водел буpен живот и имал многу пари, но на крајот од животот побарал само една работа

Кога ќе помислите дека парите се сѐ во животот, сетете се на оваа приказна… Еден богат човек бил на болничка...

Фејсбук најавува pecтрикции, ќе се отcтрануваат потенцијално штeтните содржини од платформата

Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека ќе започне да ги обележува потенцијално штeтните објави на својата мрежа, кои, сепак, ќе ги...

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов ја играше улогата на чичко Миле во серијата „Преспав“ која ги сруши сите рекорди на гледаност.

Некои од македонските јавни личности често знаат да се сетат на убави времиња и да се потсет на спомени од пред неколку години.

Деновиве актуелно на социјалните мрежи е новиот предизвик “10yearschallange“, каде што треба да објавите фотографија како сте изгледале во 2009 година.

Многумина го прифатија овој предизвик и објавија фотографии, но Џамбазов наместо пред 10 објави фотографија пред 25 години.

Меѓутоа, деновиве Џамбазов пребарувајќи во својот албум и своите фотографии, најде фотографија која можеби не и позната на јавноста.

Имено, тој на својот „Инстаграм“ сподели фотографија од пред 25 години, поточно од 1994 година кога добил награда за најдобро актерско остварување.

Еве како изгледаше тогаш Игор.

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести