ЈА ИГРАШЕ УЛОГАТА НА ЧИЧКО МИЛЕ ВО „ПРЕСПАВ“:, Еве како Игор Џамбазов изгледаше пред 25 години!

  • January 23, 2019
  • Коментари

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов ја играше улогата на чичко Миле во серијата „Преспав“ која ги сруши сите рекорди на гледаност.

Некои од македонските јавни личности често знаат да се сетат на убави времиња и да се потсет на спомени од пред неколку години.

Деновиве актуелно на социјалните мрежи е новиот предизвик “10yearschallange“, каде што треба да објавите фотографија како сте изгледале во 2009 година.

Многумина го прифатија овој предизвик и објавија фотографии, но Џамбазов наместо пред 10 објави фотографија пред 25 години.

Меѓутоа, деновиве Џамбазов пребарувајќи во својот албум и своите фотографии, најде фотографија која можеби не и позната на јавноста.

Имено, тој на својот „Инстаграм“ сподели фотографија од пред 25 години, поточно од 1994 година кога добил награда за најдобро актерско остварување.

Еве како изгледаше тогаш Игор.

Претходно «
Следно »