September 28, 2021, 11:23 am

Ја шитнa Македонија – сега ќе јаде „Леб и сол“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Социјалните мрежи горат по настапот на Влатко Стефановски на манифестацијата за прослава на Илинден во Крушево, но за жал во негативна конотација за музичарот.

Граѓаните се гневни бидејќи тој отворено ја поддржа „Северна“, а не Македонија државата во која сите ние израснавме.

На Стефановски сега му се заканува масовен бојкот и индина во која ќе јаде леб и сол…

Видеото погледнете го тука.

Latest News

Наташа Петровска нe дojдe нa митингoт нa CДCM вo Битoлa – eвe кoja e пpичинaтa

Актуелната градоначалничка на Битола од редовите на СДСМ, Наташа Петровска, синоќа не се појави на стартот на изборната кампања...

More Articles Like This