ЈЕЛЕНА И ДУШКО ЌЕ БИДАТ РАЗДЕЛЕНИ: Судбината на нивниот брак зависи од еден потег на Тошиќ!

  • January 24, 2019

Јелена Карлеуша горда е на својот сопруг Душко Тошиќ, односно на договорот кој ќе го потпише со кинескиот клуб Гуаџоу, за кој игра и сега, иако тоа подразбира дека ќе живее одвоено од неа.

Откако во јавноста се појавија експлицитните снимки и фотографии на Карелуша, кои наводно му ги праќала на младиот фудбалер Огњен Врањеш, како и скандалозните преписки, Јелена на социјалните мрежи главно става закани и пцoвkи упатени на медиумите и Врањеш.

Но тоа се промени кога се објави текстот, кој Карлеуша го стави на Инстаграм, дека Душко до 2021 година годишно ќе зарботува 8,5 милиони евра. Карлеуша во текстот ставила и симбол на мускулеста рака, што очигледно мисли за буџетот на својот сопруг. Што мисли за него како човек, не напишала.

Од друга страна, во медиумите со денови се шпекулира за тоа дека Тошиќ не ја донел конечната одлука дали ќе остане со Карлеуша во брак, после се или не. За тоа Јелена не зборува, иако крај известувањето за заработката на својот сопруг закачила и нивна заедничка фотографија од Кина, каде отиде во ек на аферата, како би го спасила бракот.

Меѓутоа она што е сигурно е дека доколку Душко го потпише договорот кој би важел до 31.12.2021, тој ќе остане да живее во Кина, далеку од Карлеуша.

Претходно «
Следно »