Јовановски до cyдијката: Cyдите под табла Република Македонија, пазете ќе одговарате

Поврзано

Ајтов: Зошто Шекеринска кога знаела дека на Криволак била во контакт со зaразено лице од коронавирус не ги презела мерките препорачани од владата

-Би сакал јавно да поставам едно прашање до министерката Радмила Шекеринска дали е вистина дека на 12-ти јуни при...

Ахмети: Заев ме молеше и го направив премиер, сега со лажењето го стеснува кругот на комуникација

„Јас не сум политичар кој што тоа што го зборува на сабајле не го кажува на вечер. Тој и...

Здравството пред кoлапc – Нова aлapмантнa бројка на нoвoзaрaзeни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи...

До овој суд испратив оставка како претседател на „Меѓународен сојуз“ бидејќи од притвор таа функција не можам да ја извршувам. Се согласувам „Меѓународниот сојуз“ да го застапува претставник одреден од судот, истакна Бојан Јовановски на денешното прво рочиште во случајот „Рекет 2“. Според него, ова е неправна држава и тој не верува во овој суд.

Тој дури и се закани на судијката Софче Гавриловска Еферемовска дека ќе одговара.

Вие судите под таблата Република Македонија, а ова е Северна. Пазете може да одговарате, ѝ се обрати Боки.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Чаир

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и кандидат за премиер на претстојните парламентарни избори, одржа средба со жителите на Чаир....

(Видео) Боки 13 потврди дека поднел кpивични пpoтив политичари од власта – Единствено ќе ме cпpeчaт доколку ме лишaт од живoт

Со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, Боки 13 од Шутка потврди дека кривичните пријави ги поднесува против политичари...

Во Македонија може да биде следен и прислушкуван секој

  Ексклузивно за Инфомакс, во емисијата „Без цензура“ гостуваше Љупчо Палевски модерен македонски дисидент и борец за Македонија. Палевски е човекот кој ја разоткри...

Заев веќе ги пакува куферите, ВМРО-ДПМНЕ води во речиси сите изборни единици

ВМРО-ДПМНЕ води со 4% пред СДСМ во анкетата спроведена од страна на институтот „Habeas Corpus“, кој разработува прашања од правниот и политички систем. Анкетата на...

Нова аудио бомба за Заев, се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов правел криминал во второстепена комисја за јавни набавки

На социјалната мрежа „ЈуТјуб“ се појавија нови аудио снимки, на кои се слуша гласот на Зоран Заев како разговара со непознат соговорник, а во...

Повеќе вести