Јованчев со порака до државните институции од Тиквешкиот регион: Да не се обидувате да бидете купувачи на гласови на Зоран Заев

Поврзано

Утре без cтpујa делови од неколку скопски општини

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 07.08.2020 година (петок), без електрична енергија ќе останат: Oд 06:00 до...

ВМРО-ДПМНЕ работи на формирање на Влада, но договор со ДУИ се уште нeмa

„ВМРО-ДПМНЕ работи на формирање на парламентарно мнозинство. Информации од непотврдени и непроверени извори нема да потврдуваме ниту да демантираме“...

(Видео) Водата од чешмите полна со кал – жителите на Синичане протестираат и на дожд, во Владата немаше договор

Во куќите во Синичане, наместо вода, од чешмите тече кал. Токму поради тоа жителите од ова село не се...
- Advertisement -

На почетокот на изборната кампања од името на општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци, Неготино, Росоман и Демир Капија сакаме директно и недвосмилено да им порачаме на сите раководители на државните институции од Тиквешкиот регион и од целото Повардарие да не се обидуваат да бидат купувачи на гласови на Зоран Заев. Ова особено важи за сите полициски началници и службеници кои беа дел од клиентелизмот на Оливер Спасовски. Ниту едно негово тапкање по рамо да бркате работа бидејќи тој стои позади вас нема да ви се исплати.

Ниту една синдикална функција, ниту пак фамилијарна блискост нема да ве заштити од кривичната одговорност ако бидете фатени дека вршите притисок и кампања додека сте чувари на редот и мирот на граѓаните.

Нашите општини се преплавени со мигранти, на чии криумчари крајно време еда престанете да им помагате. Истото се однесува и на сите вработени во јавнитепретпријатија, Македонски шуми со своите подружници, електрани на Македонија со своите подружници, сите општински претпријатија, градинки и училишта. Заев деновиве ги пушта низа вода и своите најблиски и најкрупни соработници. Затоа не се обидувате ниту да му помогнете.

Во спротивно секоја ваша уцена или закана, притисок за гласање ќе биде јавно објавена и пријавена пред органите на прогонот. Запаметете, Македонија не е Заевистан и затоа не го правите она што тој ви го кажува и она што тој ви го наложува.

Latest News

(Видео) Cпaceнo девојче кое поминало 24 часа под pyшeвини по eкcплoзијaтa во Бејрут

Во големата експлозија која се случи во Бејрут загинаа над 130 лица, илјадници се повредени, а по голем број...

Утре без cтpујa делови од неколку скопски општини

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 07.08.2020 година (петок), без електрична енергија ќе останат: Oд 06:00 до 07:30 часот, дел од индустриската...

Над половина милион зaрaзeни со Koвид-19 на Флорида

САД регистрираа 1.262 нови смртни случаи поврзани со Ковид-19 во изминатите 24 часа, покажуваат податоците на универзитетот „Џонс Хопкинс“. Со новите случаи, бројот на смртни...

Зaплeнeти 1,3 тони кoкaин на француско пристаниште

Француските власти заплениле 1,3 тони кокаин скриени во контејнер со вреќи ориз од Јужна Америка во пристаниште на северот на државата, изјави неименуван извор...

Играјте на сигурно и нема да зaжaлитe

Овен Не дозволувајте ситните кавги со колегите да ве исфрлат од такт. Кога ќе забележите дека сте налутени, повлечете се во самотија и бројте до...

More Articles Like This