December 6, 2021, 5:36 am

Јовески: „Беса транс“ немаа списоци во писмена форма

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Главниот државен јавен обвинител Љубомир Јовески вечерва истакна дека во болницата било кажано дека осум лица се спасени.

-Претходно беше кажано дека со префрлувањето преку стаклата биле спасени седум лица, а од болницата информираа дека биле осуммина. Ние побаравме најпрво информација за тоа колку лица патувале во четирите автобуси, колку се евидентирани на граничните премини при излез од Македонија, додека пак бугарското обвинителство ја испитува околноста колку патници влегле на граничниот премин спрема Турција, вели Јовески во емисијата ТВ 21.

Тој информира дека при заплената на документацијата на компанијата „Беса транс“, биле известени дека нема списоци во писмена форма.

-Со самото тоа што автобусот ја напуштил земјава без да има валидна документација, без извод од лиценца, укажува дека до крај во рамките на дејноста на оваа туристичка организација не се запазувани сите процедури, истакна Јовески.

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...

More Articles Like This