August 12, 2020, 6:55 pm

ЈОХАНЕС ХАН ГИ ИЗДАДЕ ТОДОРОВ И БОНТУР: Гласале „За“ промена на името на референдумот, и заедно со Мијалков ги организирале пратениците во Собрание!

Поврзано

И ГП „Бетoн Штип“ оди во стечај: Зaпира изградбата на Офицерскиот дом, ФИНКИ и на kлиничката болницa во Штип

Поради основен долг само кон три компании-побарувачи од Македонија, ГП „Бетон“ АД Штип, кое во изминатиов период беше предмет...

Џафери наредил утре да се собере Собранието за да се избере претседател?

Дадов насоки да се подготви продолжување на конститутивната седница за утре за да се избере претседател на Собранието, вели...

Остануваме на црната листа: Полска ја продолжи зaбpaната за летови од Скопје

Полската влада сака да ја продолжи зaбрaната за меѓународни летови до 25 август 2020 година за 45 земји, пренесува...
- Advertisement -

Намерно или не, Јоханес Хан со својот „твит“ потврди дека неодамна разрешениот Петар Богојоевски – Бонтур и екс-министерот Никола Тодоров гласале „За“ промена на името на референдумот организиран од владејачкото мнозинство

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика преку еден од своите „твитови“ откри многу повеќе за македонската јавност отколку што на прв поглед изгледа.

„Добра средба со македонските колеги Петар Богојески, Емилија Александрова, Никола Тодоров на самитот на ЕПП. Ја поздравувам нивната храброст за гласањето за Договорот од Преспа. Сите закани против нив мора да престанат! Сите партии треба да работат за ЕУ агендата, која ја сака поголемиот дел од граѓанита“, напиша Хан на Твитер.

Со ова тој директно потврди дека Никола Тодоров, кој велеше дека ќе го поништел гласачкото ливче и Петар Богојески, кој кој велеше дека ќе гласал против, всушност гласале „За“ промена на уставното име на референдумот за промена на името.

Тој исто така потврди дека Тодоров, но и Сашо Мијалков преку Емилија Александрова ги организирале 8-те пратеници да гласаат во корист на предложените уставни измени во Собранието на Р.Македонија.

Latest News

И ГП „Бетoн Штип“ оди во стечај: Зaпира изградбата на Офицерскиот дом, ФИНКИ и на kлиничката болницa во Штип

Поради основен долг само кон три компании-побарувачи од Македонија, ГП „Бетон“ АД Штип, кое во изминатиов период беше предмет...

Уaпceни странци вмешани во организирање на пpoтecтите во Белорусија

Шефот на Дирeкцијата за внатрешни работи на Регионалниот извршен комитет во Брест, Александар Астрејко, изјави дека странски државјани биле вклучени во организирање на...

Џафери наредил утре да се собере Собранието за да се избере претседател?

Дадов насоки да се подготви продолжување на конститутивната седница за утре за да се избере претседател на Собранието, вели за тв 24 претседавачот на...

Остануваме на црната листа: Полска ја продолжи зaбpaната за летови од Скопје

Полската влада сака да ја продолжи зaбрaната за меѓународни летови до 25 август 2020 година за 45 земји, пренесува порталот „Екс-ЈУ Авијација“. Земјите на кои...

Изготвен протокол за отворање на градинките, приоритет за згpижување ќе бидат овие категории на дечиња

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за зaразни болести и претставници на Министерството за здравство беше одлучено...

More Articles Like This