ЈОЦИ: Васиљче, аматеру, ти се деси крах,си се пазарел за сектори за односи со јавност

Поврзано

НОВ СКАНДАЛ: Советник на Заев со закани кон Дурловски

Денес во 12ч, советникот на Заев, Ф. А. (вработен во владата како советник за младите во Скопје), вербално му...

ОСМАНИ СО ШАМАР ЗА ЗАЕВ: Наместо да тераат предизборна кампања, партиите да ја креваат свеста за опасностите од коронавирусот

Во гостувањето во „Топ Тема“, вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи потенцираше дека партиите имаат штабови во секое село...

ЌЕ ВАЖИ ЗА СИТЕ РАБОТНИ МЕСТА: Усвоен Протоколот за превентивни мерки за сите работни места

Владата на денешната седница го усвои протоколот за превентивни мерки за сите работни места за спречување на пренесувањето на...

-Спијте мирно. На овој ВасиЉ, кој куцкаше твитови 5 години, му се паднало да не’ чува и да прави држава. Да полуди човек од смеха !

После забавна вечер, овој ми доаѓа ко бушманине од филмот на Спилберг во Калахари пустина. Му паѓа шише “кока-кола” врз глава, а овој, ем нема појма што му се десило, ем се курчи. Па го гледа шишено, па се чуди, па го мириса…Васиљче, аматеру, ти се деси крах.  Си се пазарел за нешто кое јас и многу други го одбивме многу одамна, сектори за односи со јавност. На некој под ниво, на друг непринципелна понуда. Се надевам некој ќе ја објави неговата биографија. Празниот лист, поточно. Кретенче, пишува на својот ФБ профил новинарката Јорданка Ивановска- Јоци.

Актуелно

НЕ СЕ 67 ТУКУ 76 НОЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Дури 52 се од Скопје!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани се 76 нови случаи...

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа на скандалозни тврдења. Јанева во своето...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести