ЈУНАЦИ: Ниту еден затвор и политички монтиран процес не може да ги скрши овие јунаци!

  • January 11, 2018
  • Коментари

На социјалните мрежи се појавија фотографии од денешната јавна седница на апелациониот суд на кој се разгледуваа жалбите по притворите на лицата неправедно и политички мотивирано се осомничени за 27-ми април

 

„ А што си мислевте ќе ги скршите а бе што е затвор за овие лавови се смеат видете ги дајте им колку сакате години казна на една нога ќе ги издржат, ама вошки вие кај ќе бегате тоа мислете му ја….“ – стои во текстот на објавените фотографии на ФБ страницата „Види Тука“.

Претходно «
Следно »