ЉУБЕ СО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА РОЧИШТЕТО: Кој дојде да го „брани“ Љубе од „алфите“ на рочиштето за незаконско финансирање на кампања?

Поврзано

ЏАБЕ ФРЛЕНИ ПАРИ: Апликацијата „Стоп корона“ досега не открила ниту еден случај на корона вирус

Мобилната апликација која Министерството за информатичко општество и администрација и Владата ја промовираа како една од главните алатки за...

ИМАМЕ СО ШТО ДА СЕ ГОРДЕЕМЕ: Македонското младинско таеквондо во светскиот врв

Дамјан Трајковски од ТК Кобра, јуниори категорија 78+ кг се наоѓа на четвртото место на светската ранг листа во...

Љубе се врати на политичката сцена со своето алтер его и добро познатиот шешир. На денешното рочиште за случајот на СЈО ,,Тортура’’ во кој е обвинет поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и алфите кој го приведоа Љубе Бошковски за незаконско финансирање на изборна кампања, Бошковски покрај шеширот го понесе своето обезбедување.

Во неговото обезбедување може да се препознаат голем број на лица со сомнително минато меѓу кои обвинети за убиство, рекет и поткуп. На фотографиите може да се забележи Зоран Инчевски поранешен вработен во МВР кој е избркан од работа поради барање поткуп. Дел од неговото обезбедување е и Горан Ашканин, Ашки обвинет за повеќе кривични дела помеѓу кои насилство, измама, тепачки итн. Меѓу обезбедувањето може да се забележат и Сашо Јовановски викан Тупан и Зоки „Филмот“ и двајцата осомничени за убиство на Маријан Тушевски.

Имено поранешниот министер на МВР за време на конфликтот во 2001, беше обвинет за незаконско финансирање на својата кампања, а во јавноста остана запаметено видеото на кое тој од грчки државјани зема 100 илјади евра за возврат на експресна промена на уставното име кога ќе стане премиер.

 https://www.youtube.com/watch?v=1BTgwcq7bz4

Актуелно

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

Повеќе вести