August 13, 2020, 3:35 pm

Љубовната идила на Игор Џамбазов и Илина Арсова

Поврзано

Звучи совршено: „Македонско девојче“ ги сплоти вокалите на Каролина Гочева и Амира Медуњанин (ВИДЕО)

Амира Медуњанин одржа прекрасен концерт во античкиот локалитет Хераклеа во Битола. Вечерта стана совршена кога на сцената се појави македонското...

Корисниците на Инстаграм зaпpeпaстени: Камерата се активира сама и кога не сниматe

Една од најзборуваните карактеристики на оперативниот систем iOS 14 е увид во активностите на апликациите и податоците што ги...

(Фото)Hayчницитe најдoa нoв вид нa зaстpaшувaчки зeмјoтреси

За прв пат во историјата, научниците го потврдија постоењето на мистериозниот и моќен феномен познат како „бумеранг“ земјотрес, отварајќи...
- Advertisement -

Таа му ја пее “Хотел Македонија“, а тој среќно и возвраќа со рефренот од својот хит “Каква е оваа ситуација“!

На крајот од тунелот секогаш има светло.Така вели народната поговорка, но тоа е жива вистина доколку се задлабочите во љубовната приказна на популарниот шоумен Игор Џамбазов и познатата алпинистка Илина кои од како се сретнале ја живеат својата втора младост. Приказната им е токму таква, весела, среќна, набиена со многу емоции. Не е од оние холувудските, бидејќи тие се срцепарателни.

Тоа ни под разно, зашто кај Игор и Илина нема ни трошка место за (холивудско) плачење. Кај нив не е “време за плачење“ и ако Македонија во овие тешки денови на епидемијата е скршена од болка. Но овие нашите јунаци ни донесоа барем зрно радост во секојдневното сивило и ако не би требало да е зрно, туку радоста да е голема како планина.

Со голема причина! Љубовта е таа која секогаш победува. За се треба време и трпение, па и за тоа. Наместо да се во град во ова наше Скопје во кое врие од асфалт и бетон, со малку зеленило, тие се во природата, си знаат да уживаат во вистинска смисла. Илина и Игор одбраа да живеат во руралното Сретеново покрај мирни води Дојрански.

И нема зошто да зажалат што не се во Скопје, во метропола која допрва ќе бара спас од летните горештини.А, спасот од целата виулица на секојдневните обврски и големи и мали проблеми вљубените Игор и Илина го најдоа токму таму, да се будат со песната на галебите, со мирисот на леандрите и лавандите, смоквите и портокалите…..каде што се во безграничен допир со Езерските пејзажи.

Поетично кажано, нивната љубов широко дише низ сината Езерска шир. Треба само да се случи, а нив им се случи. Годините никогаш не се важни, тие се само некоја несфатлива бројка во документите на секој од нас…..

Latest News

Ахмети не се откажува од Албанец премиер, го прашува Заев зошто да не?

Лидерот на ДУИ Али Ахмети останува на барањето за ротирачки Албанец премиер. Во изјава за медиумите, Ахмети потенцираше дека...

Повеќе од 20 земји покажаа интерес за руската вaкцина пpoтив кopoнавирусот

Повеќе од 20 земји изразија интерес за руската вaкцина прoтив кoронавирус, рече на неделниот брифинг официјалниот претставник на Министерството за надворешни работи на Русија,...

Укpaдeни над 30.000 eвpa од кyќa во Лecкoeц

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Н.(26) од с.Вапила, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“. На 04.08.2020, во куќа сопственост...

Добра вест: Пронајден е жив иcчезнатиот Ѓорѓи Дервишовски-Гоче од Тетово

Изутрината околу 6:30 часот е најден жив 62-годишниот Ѓорѓи Дервишовски-Гоче, кој вчера беше пријaвен за исчезнат од неговиот брат. Ѓорѓи бил најден во блиина на...

Американската амбасадорка му го честиташе мандатот на Заев

Американската амбасадорка во земјава, Кејт Мари Брнз денеска на лидерот на СДСМ, Зоран Заев му го честиташе мандатот за состав на нова влада, кој...

More Articles Like This