„Њујорк тајмс“ објавува дека Македонија е нajлошa во Европа во справувањето со кopoна kpизaтa

Поврзано

Заев во понеделник во Брисел, се очекува да се разговара за одвојување на процесите за Македонија и Албанија

Премиерот Зоран Заев во понеделник ќе отпатува за Брисел каде треба да остави средба со претседателката на Европската комисија,...

Објавена глобална мапа со pизик за 3emjотреси: Пола Македонија во „црBeHа зона“ – што значи тоа?

Секој трет жител во Светот бил некогаш изложен на земјотрес, а бројката се зголемила двојно во последните 40 години....

Драги Рашковски ќе го „јаде“ и за уште едно дело – Русковска најави нова истрага за уште еден софтвер

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција ќе бара продолжување на притворот на Драги Рашковски, а можно е...
- Advertisement -

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на своот фејсбук профил напиша:

„The New York Times објавува дека Македонија е најлоша во Европа и меѓу најлошите во светот во справувањето со Корона кризата. Смртноста е огромна. Владата ја интересираа провизии, кога требаше да се вакцинира, сега нема концепт како да изврши масовна имунизација.

Народот умира поради неспособноста на оние кои ја водат Владата. Прашањето не е дали, туку кога точно, а нашата борба е тоа да биде час поскоро, одговорност мора да има“.

Целиот статус можете да го погледнете на следниот линк.

Latest News

Xоспитализирани 20 ковид пациенти во последното деноноќие, 806 лица се лекуваат од ковид-19 во болниците во Македонија

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град...

More Articles Like This