ЌЕРКАТА НА АНЏЕЛИНА ЏОЛИ И БРЕД ПИТ САКА ДА СТАНЕ МОМЧЕ: Прима хормонална терапија

Поврзано

Неколкупати беше номиниран за Оскар – Пoчинa композиторот Енио Мориконе

Италијанскиот композитор и диригент, Енио Мориконе, почина на возраст од 91 година. Мориконе починал поради компликации по скршеницата на бутната...

Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена пoзитивни на Koвид-19

Новак Ѓоковиќ соопшти дека е позитивен на коронавирус, најдобриот тенисер на АТП листата изрази жалење за настанатата ситуација и...

Дpaмa во Барселона, Меси и Гризман си “paзмeнилe” бoкcoви

Како што пренесува шпанскиот “Диарио Гол“, на првиот тренинг на Барселона по ремито со Легањес било многу „жешко“. Дошло...

Шајлох Џоли Пит, ќерката на некогаш најславниот брачен пар на планетата, Анџелина и Бред, започна хормонална терапија со која планира да го промени својот пол.

Бред Пит и неколку години претходно, кај Опра Винфри, раскажуваше дека неговата ќерка сака да се облекува како момче и да си игра „машки игри“. Тој тогаш откри дека Шајлох бара од своите родители да ја викаат Џек или Питер.

Облекувањето во машки алишта за малата Шајлох не било само фаза во растењето, туку веќе начин да покаже дека отсекогаш се чувствувала како момче заробено во тело од девојче. Нејзините родители од мала ја поддржувале, па никогаш не ја терале со сила да носи фустанчиња и слични алишта за девојчиња.

Ќерката од Анџелина и Бред од најраното детство не е видена во женска облека, туку само во удобни тренерки и широки панталони, какви што носат нејзините браќа, додека за свечените прилики секогаш била облечена во костими, како оние од тато.

Кога направи 11 години, на 27 мај, 2017 година, отишла кај специјалист кој препорачал хормонална терапија и советување кое треба да биде од помош за неа, за таа да стане момче.

Актуелно

(Видео) Нов блам на Заев, го нaпаѓа Макрон пред пранкери кои се претставија како Грета Тунберг и нејзиниот татко

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Гевгелија

Xристијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, оствари средба со жителите на Гевгелија. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2791515140954941

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со жителите на Богданци. проследете те го неговото обраќање во живо. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/388385615456126

(Видео) Следете во живо: Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ја посети општина Богданци. Тој на средбата со граѓаните од оваа општина и им ја претстави програмата со која...

Зaконoт за потекло на имотот ќе биде донесен, тој што не може да го докаже потеклото на истиот ќе се кoнфиcкувa и кpивичнo ќе...

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите...

Повеќе вести