January 19, 2021, 9:14 am

ЌЕРКАТА НА БЕЈТА БИЛА НАЈДОБАР КАНДИДАТ: МЕПСО ќе и плаќа 600 евра месечно

Поврзано

Пpвитe вakцини кoи ќe пpиcтигнaт од Србија, ќе бидат за мeдицинcки пepcoнaл и хpoничнo 6oлнитe

Министерот за здравство Венко Филипче заедни со неговиот српски колега Златибор Лончар ги договараат техничките детали и точното време...

Kaнцepoгeни гacoви oд зaпaлeни гyми и плacтикa: Штипска фирма ги тpye гpaѓaнитe

Државниот инспекторат за животна средина извршила вонреден надзор врз „САНС-АГ“ увоз-извоз ДООЕЛ ШТИП на 17 декeмври минатата година по...

И жените ќе се пензионираат на 64 години

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска во готувањето на ТВ 24 истакна дека во собраниска процедура во...
- Advertisement -

По ќерката на Талат Џафери, работно место во државните форми кои се бават со производство и транспорт на електрична енергија доби и ќерката на екс градоначалникот на Гостивар Невзат Бејта. Според информации на порталот А1, таа во државната МЕПСО ќе добива плата од близу 600 евра месечно.


Фиторе Бејта Акику била најдобар кандидат од оние кои се пријавиле на огласот, велат од МЕПСО на Макфакс и додаваат дека таа ќе работи како референт за набавки во одделот за комерцијални работи е ќе зема нето плата од 36.540 денари.


Годинава во ЕЛЕМ државна плата доби и ќерката на Талат Џафери.

Latest News

(Видео) Пocлeднa пopaкa oд Пpвaтa дaмa нa САД: “Ми бeшe чecт дa и cлyжaм нa Америка и Американците”

Првата дама на САД, Меланија Трамп, која утре ќе ја напушти Белата куќа заедно со сопругот Доналд Трамп, кога...

More Articles Like This