August 14, 2020, 1:46 am

Ќерка се paзделува од татка си кој оди во зaтвop поради „кpaжба“ на три кубици дрва

Поврзано

Македонски државјанин огpaбен во Драч, останал без автомобил и 6.000 франци

Македонски државјанин, кој поседувал и швајцарски пасош, под зakaна со пиштoл бил огpaбен односно од неговата сопруга се ykpaдени...

Синот на Хашим Тачи пoвpeден во сообраќајна нecpeќа во близина на Приштина

Синот на претседателот на Косово Хашим Тачи, Ендит Тачи повpeден е денеска во сообраќајна нecреќа на патот Приштина –...

Бугарите повеќе од еден месец на улица: Продолжуваат aнтивлaдините пpoтести во соседна Бyгарија

Aнтивладините пpoтести во Бугарија продолжија и денеска, 36-ти ден по ред, а три крстосници во Софија остануваат блokирани од...
- Advertisement -

Денеска на социјалните мрежи ворегионот се шири фотографија на која се разделува татко и неговата ќеркичка , затоа што тој оди во затвор.

Станува збор за Босанецот Фикрет Дедиќ , кој оди на отслужување шестмесечна казна затвор , зашто исекол три кубика дрва од државна шума.

Неговата сопруга Рамиза вели дека тој сечел дрва во шумата зашто немаат пари , а треба да се згрее скромниот дом , каде живеат со три деца . Таа вели дека по објавувањето на фотографијата на Фејсбук , почнале да доаѓаат хумани луѓе за да им нудат помош.

Ни Фикрет ниту Рамиза немаат работа ,а работат сезонски за да го прехранат семејството. Неговиот пријател во објавата на фејсбук објави дека Фикрет не сакал да краде од продавница или од луѓе , туку отишол во државна шума , ги исекол дрвата и ги пренел до дома на грб.

 

 

https://www.facebook.com/almir1968/posts/188856015580073

Latest News

ДЕНЕСКА БОГОРОДИЧНИ ПOKЛАДИ: Макавеите во македонската народна тpaдиција

Во животот на нашиот народ макавејските денови имаат важно место. Според нив се прогнозирало времето и се планирале поважните...

Сончево до 36 степени, за викендот нecтабилно со дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и...

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за причинителите, ниту пак за евентуални...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

More Articles Like This