August 15, 2020, 6:18 pm

ЌЕ ГИ АПСИ ЛИ ПОЛИЦИЈАТА АКТИВИСТИТЕ НА СДС: Грубо прекршување на изборниот процес во Струмица, со општинско комбе се делат партиски летоци!

Поврзано

(Видео) Haчeлeн дoгoвop помеѓу Заев и Ахмети – Пpoблeм cѐ yштe пpeтcтaвувa пpeмиep Албaнeц

Пред повеќе од една недела лидерите на СДСМ, Зоран Заев и ДУИ, Али Ахмети ги почна преговорите за коалиција....

Влaдaтa вeќe втopи месец ги кpиe пoдaтoцитe за бpoјoт на нeвpaбoтeни лицa – Со кpиeњe на пoдaтoци, не може да се coкpиe нecпoсoбнocтa

Владата веќе втори месец ги крие податоците за бројот на невработени лица. Нема никакви информации од надлежните институции, пишува...

(Видео) Кои субјекти пред време знаеле за пропаѓањето на Еуростандард и кој се повлекол пари од банката?

Откако сопственикот на сега веќе пpoпадната Еуростандард банка, Трифун Костовски, јавно проговори за случувањата и околностите во кои пропaдна...
- Advertisement -

СДСМ грубо го прекршува изборниот законик.

Општината чиј градоначалник со години беше Зоран Заев врши злоупотреба со цел политичко агитирање кај гласачите.

Имено, изборните материјали во Струмица се делат со возило на комуналното претпријатие кое е под капата на општината. Иако комбето треба да биде ставено во функција на граѓаните на начинот за кое и истото служи, партијата на Заев се однесува како тоа да е нивна приватна сопственост.

Изборните материјали на СДСМ за локалните избори, се разнесуваат низ општината во возилото, ставајќи го во функција на превоз за партиски потреби.

Иако е само втор ден од предизборната кампања, СДСМ веќе на големо ги крши законите.

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

(Фото) Eднa oд нajyбaвитe жeни во cвeтoт се coблeчe во кocтим за кaпeњe во седмата дeцeнијa од живoтoт

Американската актерка и продуцентка Мишел Фајфер (62) објави селфи во костум за капење на социјалните мрежи, во која покажа...

(Видео) Haчeлeн дoгoвop помеѓу Заев и Ахмети – Пpoблeм cѐ yштe пpeтcтaвувa пpeмиep Албaнeц

Пред повеќе од една недела лидерите на СДСМ, Зоран Заев и ДУИ, Али Ахмети ги почна преговорите за коалиција. Не е кажано ништо друго...

САД бapaат тpaнcпapeнтнa иcтpaгa за eксплoзиjaтa во Беjpyт

САД денеска повикаа на транспарентна истрага за експлозијата во Бејрут, каде треба да пристигнат припадници на ФБИ за да им помогнат на либанските власти...

(Видео) Цpн гycт чaд ја пpeкpи Атина – Из6yвнa пoжap во фaбpикa

Облак од густ црн чад ја прекри Атина откако избувна пожар во фабрика за рециклирање пластика во саботата наутро. Пожарот избувнал во погон во Метамофозис,...

(Видео) Зaглaвeнитe Албанци пoчнaa пpoтecт на гpчкaтa гpaницa, aмбyлaнтнo вoзилo пpeгaзи дeтe

Илјадници Албанци почнаа протест на грчко-албанската граница Какавија, откако од вчера, пред истекот на рокот до 3 часот наутро за воведување на новите грчки...

More Articles Like This