ЌЕ ГО КАЗНИ ЛИ УЈП И ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЃОРЧЕ: Додека е градоначалникот тука, може да се пуши

Поврзано

(Видео) Со пykање од мepaк се фaлaт и на социјалните мрежи

На социјалните мрежи се споделува видео на кое млади лица пукаат во воздух за време на приватна седенка. Видеото...

Замислете претседателот на Франција или Германија, во говор кон нацијата, ниту еднаш да не го спомне името на својата држава

Замислете претседателот на Франција или Германија, во говор кон нацијата, ниту еднаш да не го спомне името на својата...

Твит на денот: Ми фалиш ко Наќе на Северџаните

Ми фалиш ко Наќе шо им фали на Северџаните за некој да им биде дежурен кривец.   https://twitter.com/C4i7Z/status/1290236837722615808
- Advertisement -

Законот за пушење цигари во затворени угостителски објекти веројатно не важи за градоначалниците и функционерите на ист начин како што важи за обичната раја.

„Слободен Печат“, открива дека градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Наумовски, кој заедно со своите општински советници, го уловивме како ужива во димот на цигарата во затворениот простор на еден познат скопски ресторан, иако законот не го дозволува тоа.

– Пушењето е дозволено додека градоначалникот е тука. Слободно запалете си, денеска не треба да се плашиме од инспекции –тивко ни проговори еден од вработените во ресторанот. – пишува „Слободен Печат“.

„Република“ се обиде да стапи во контакт со службата за односи со јавноста на Општина Ѓорче Петров, но сеуште чекаме одговор.

Latest News

Седуммина пoчинaти и 250 новозaболeни во Косово

Косовскиот Институт за јавно здравје денеска регистрира седуммина починати и 250 новозаболени. Позитивен на коронавирус е и косовскиот премиер Авдулах...

Среде најголемата криза покачени сметки за струја, во соседство намалување како помош на граѓаните

Со една просечна плата Македонецот може да подмири околу 17 сметки за струја, Хрватот 45, додека Британецот со месечната заработка може да плати над...

Трамп прогласи вонрeдна состојба во Северна Каролина поради Исајас

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во Северна Каролина пред пристигнување на бурата, за да се овозможи пристап до федералните фондови со цел...

Официјална средба на партиските лидери по собраниската седница

Со конститутивната седница на Собранието, политичките лидери официјално ги започнуваат преговорите за ново мнозинство. Официјална средба ќе се одржи утре меѓу лидерот на СДСМ,...

Нападнат лекар на Итна медицинска помош во Куманово

Во Куманово лекар од Итната медицинска помош пријавил во полиција дека бил мета на физички нaпaд при извршување на неговата работа. Случајот во СВР –...

More Articles Like This