ЌЕ ИМАЛО „ПИСКАЊЕ, ВРИСКАЊЕ…“: Паника во СДСМ – партиски ботови на социјалните мрежи се закануваат дека сите што ќе бојкотираат ќе бидат казнети!

Поврзано

ОВА Е ВЕЌЕ ИГРАЊЕ МАЈТАП: До кога по самарот ќе мавате зашто не можете по магарето?

Нема дилеми одамна. Македонците се жpтви на апартхејд во сопствената земја. Ова е веќе играње мајтап со нас. Се...

ТАКА ДЕ: „Кога е македонски верски празник на ред, тогаш нема компромис, сите во кaрантин“

Aктерот Сашо Тасевски го кометираше воведувањето на полициски час вака: Така де, кога е македонски верски празник на ред, тогаш...

„ВИЕ СТЕ КОРУМПИРАНИ СУРАТИ УПИКАНИ ВО ЗАДНИЦИТЕ НА ЗАЕВ И ФИЛИПЧЕ: Пандов со остра реакција до Комисијата за заразни болести

Александар Пандов напиша на фејсбук: Да ви се мочам во дипломите и Хипократовата заклетва која сте ја дале, на коплет...

Откако подвигот со бришење на профили на Твитер и Фејсбук не вродија со плод и не го задушија движењето #Бојкотирам, власта се обидува преку користење на поагресивни методи да го промени мислењето на граѓаните за нивната одлука за тоа како ќе се однесуваат на 30.септември

 

Меѓу останатите, се истакнува лице од Велес, извесен Баже Лазевски кој се заканува дека ќе имало „пиштење, вриштење“ по 30.септември за оние кои немале да излезат на гласање, односно ќе бојкотираат.

Да ги потсетам сите оние од

#бојкотирам

дека на избори не е можно да се види за кого си гласал, но на

#референдум

се гледа кој

#бојкотирал

!!!

Да не има после пискање, врискање….. – пишува Лазевски на Твитер.

Заканите не престануваат тука. Дотолку повеќе, велешанецот продолжува и во коментари да објаснува дека ќе имало санкции за оние кои ќе седат дома на 30.септември, по истиот пример на оние обвинети за 27.април, за кога тој и тогаш предупредил ама не го послушале.

Во напливот на агресија, Лазевски лицитира и со 10 годишна казна затвор за Богдан Илиевски – Бетмен, небаре веќе е позната пресудата.

Актуелно

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

Повеќе вести