September 24, 2020, 9:04 am

Ќе има свадба-Ване Цветанов ја запроси Дунавка Трифуновска во Турција

Поврзано

Соседите плакнат очи: Дара Бубамара и на тераса се шета по градник (фото)

По серијата жешки фотографии од Монте Карло, Хрватска, Грција и Малдиви, Дара Бубамара објави и жешка фотографија од тераса. Откако...

Бев млада кога станав баба: За ќерка ми бебето беше благослов, за мене товар

Ќе ви кажам низ што јас минувам, а вие кажете ми ги вашете искуства, започнува оваа госпоѓа: Јас сум педесет...

Kpвната група влијае врз слабеењето: Луѓето од две kpвни групи тешko губат килограми

Луѓето кои имаат крвна група АБ + или АБ –, имаат потешкотии да го симнат вишокот килограми, тврди експерт...
- Advertisement -

Во сивилото предизвикано од здравствената криза единствена светла точка беше љубовта која минатиот месец од одмор во Турција ја обелоденија манекенката Дунавка Трифуновска и Ване Цветанов, екс директорот на Агенцијата за спречување перење пари. Уште не помина озборувањето, по 20тина дена оваа вљубена двојка за mms.mk екслузивно откри уште еден убав момент, дека се вериле и тоа на доволно лудо место, какви што се и тие двајцата – во авион на 10.000 метри, на пат кон Турција, а веќе се прават и подготовки за свадба.

Но, да почнеме хронолошки. Од почеток. Кога оваа двојка се вљуби толку многу и реши за кусо време да дојде до брак. Секако, дамите имаат предност.

„Со Ване се познаваме две години ама онака, од видување, излегувавме на исти места. Тој не е мој профил на дечко, сум го гледала со други очи, на поинаков начин. По две години на слава на „Св. Никола“ братучед ми правеше голема журка и Ване дојде со друштво. И толку беше. Некаде после „8 Март“ му се јавив ама си прававме обичен муабет. После тој ми честиташе Велигден. Од тие неколку разговори сфативме колку за многу работи исто размислуваме, дека важни ни се исти вредности, почитување, дом, во поглед на животот, ист стил на живот“, вели Дунавка.

По ова следуваат плановите за свадбата, која нема да биде вообичаена, туку во фази. Постојат два датуми за славење на љубовта, со малку гости и нивните омилени пејачи. На едниот датум ќе се слави љубовта во Охрид а на другиот во Турција. Но, за тоа кога ќе дојде време, кога сите планови ќе бидат организирани, бидејки засега само фустанот е одбран.

Latest News

Дeнecкa пoчнyвaaт зaвpшнитe збopoви зa „нacилcтвo вo Цeнтap“

Поминаа повеќе од 3,5 години од првото закажано рочиште за предметот „Насилство“ или познат како „Шамарите во Општина Центар“,...

(Фото) Жaлocнo: Мaлo мoмчe co гaлeњe ja ycпoкoјувa cecтpичкaтa бoлнa oд pak

Мајка сподели трогателна фотографија, која ги покажува последиците од ракот. Емотивната фотографија го прикажува нејзиниот мал син како ја гали неговата сестричка која се...

Заев не се појави на cyдeњeтo пpoтив Александар Николоски, рочиштето одложено

Зоран Заев не дојде на рочиштето закажано по негова тужба за клевета и навреда во Основниот суд во Скопје против потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар...

Соседите плакнат очи: Дара Бубамара и на тераса се шета по градник (фото)

По серијата жешки фотографии од Монте Карло, Хрватска, Грција и Малдиви, Дара Бубамара објави и жешка фотографија од тераса. Откако неодамна возеше во автомобил „Ферари“,...

Пpвпaт цpнoгopcки пpeтceдaтeл дa бojкoтиpa кoнcтитyтивнa ceдницa

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ ја бојкотираше вчерашната конститутивна седница на Собранието на Црна Гора. Тоа е првпат од прогласувањето на независност, но и во претходниот...

More Articles Like This