January 17, 2021, 9:59 am

Ќе оди ли пола Влада во изолaцијa поради контакт со Оливер Спасовски?

Поврзано

Руската вакцина може да ја запре пaндемијата, тврдат европски медиуми

Русија ја направи вакцината „Спутник V“ и покажа можност за самостојно развивање на лек што може да ја потисне...

Во светот вakцините, во Македонија фрижидерите – Филипче се пофали на Фејсбук

Цел Западен Балкан, првенствено Србија и Бугарија, освен БиХ, Црна Гора и Северна, почнаа со вакцинирање на населението против...

(Фото) За прв пат во јавноста: Аркан со синовите Војин и Вељко

На социјалните мрежи се појави никогаш досега објавена фотографија од синовите на Аркан, Војин Ражнатовиќ, како во раце го...
- Advertisement -

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва објави дека е позитивен на Ковид 19.

Спасовски вчера беше со премиерот Зоран Заев, генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски и Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на иста маса во затворена просторија на конгресот на СДСМ.

Денеска пак Спасовски беше заедно со Заев и дипломати и соработници како и со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа на акција за засадување на дрвја.

Latest News

Додиќ: Ќе се откaжеме од 9 јануари кога САД ќе се откажат од 4 јули

Српскиот член и претседател на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, рече дека Република Српска ќе се откаже на 9...

More Articles Like This